Celkem 14 osobností se stalo novými laureáty Řádu Vavřínu

Datum: 26.12.2017  |  Autor: redakce podle podkladů Fenix Trading s.r.o.

Mezi letošními laureáty Řádu Vavřínu 2017 byl i Ing. Cyril Svozil, majitel a jednatel společnosti Fenix Group a.s., která byla jmenována jako výrobce kompletního sortimentu elektrického vytápění pro obytné domy, kanceláře, ale i do průmyslových a zemědělských objektů. V poslední době je ale společnost často zmiňována i v souvislosti s výzkumným úkolem a pilotním projektem administrativního centra v Jeseníku, do kterého firma vložila zhruba 15 miliónů Kč.

Řádem Vavřínu podnikatelé vyjadřují uznání a respekt významným osobnostem a podnikatelským subjektům za jejich práci.

„Podmínky pro podnikání nejsou v naší zemi bohužel v mnoha ohledech ideální. O to více mě těší, kolik skvělých příběhů a úspěšných lidí Česká republika má," poznamenal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý před 400 hosty z řad podnikatelů, manažerů firem, představitelů státní správy a osobností veřejného života.

Řád Vavřínu udělovaný Hospodářskou komorou zohledňuje celoživotní dílo, společenský dopad i třeba mezinárodní přesah. Řád je udělován také osobnostem, které hrdě reprezentují a významně podporují zemi, či osobnostem, jež vytváří nadčasové hodnoty. Mezi laureáty tohoto ocenění patří například Jiří Rückl, Cyril Höschl, Jiří Bartoška, Věra Čáslavská či Dana Drábová.

Akce Hospodářské komory a C.O.T. media s.r.o. se konala pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana, předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, předsedy vlády Bohuslava Sobotky, ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka a starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého

Mezi letošními laureáty Řádu Vavřínu 2017 byl oceněn za významné podnikatelské úspěchy i Ing. Cyril Svozil, majitel a jednatel společnosti Fenix Group a.s.

Cyril Svozil je majitelem a jednatelem úspěšné společnosti Fenix Group a.s., která vyrábí kompletní sortiment elektrického vytápění pro obytné domy, kanceláře, ale i do průmyslových a zemědělských objektů. Své výrobky vyváží do 65 zemí z celého světa.


Laureáti Řádu Vavřínu 2017. Ing. Cyril Svozil uprostřed
Mezi dalšími letošními vyznamenanými byli:
Beneš Daniel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ a.s., Bílá Lucie, zpěvačka, Binar Jan, CEO společnosti McCann Erickson Prague, Blažek Zdeněk, majitel společnosti REPLAST holding, spol. s r.o., Diviš Martin, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Dlouhý Oliver, zakladatel a generální ředitel společnosti Kiwi.com, Dospiva Marek, spoluzakladatel a spolumajitel investiční skupiny Penta Investments, Fištejn Jefim, publicista, esejista a scenárista, Hála František, předseda představenstva společnosti TESLA a.s., Chmela Petr, spoluzakladatel a spolumajitel společnosti Tescoma, Mařík Vladimír, vědec, Svoboda David, sportovec, Zitko Jan, předseda představenstva a zakladatel společnosti ALUKOV a.s..

Fenix Group a.s. - nejen elektrické vytápění

Při předávání letošních Řádů Vavřínu byla uvedena společnost Fenix Group a.s. jako výrobce kompletního sortimentu elektrického vytápění pro obytné domy, kanceláře, ale i do průmyslových a zemědělských objektů. V poslední době ale stejně často slýcháme společnost ve spojení s výzkumným úkolem a pilotním projektem administrativního centra v Jeseníku.
Office centrum Jeseník - zhruba 15 miliónů korun investoval před časem Fenix do unikátního pilotního projektu.
Navrhovaný koncept uvažuje s využitím budov, vybavených bateriovým úložištěm, jako aktivních prvků energetické distribuční sítě. Pilotní projekt, spuštěný společností FENIX v červnu 2016, má za úkol otestovat v praxi možnosti a způsoby využití a ovládání takového objektu.

Rozhovor s Ing. Cyrilem Svozilem jsme natáčeli při příležitosti otevření nového Office centra v Jeseníku:


Společnost Fenix z Jeseníku spolu s odborníky na energetiku vyprojektovala a také postavila unikátní Office Centrum, které funguje jako aktivní součást energetické sítě. A první výsledky ukazují, že myšlenka na vybudování budovy s téměř nulovou spotřebou energie byla správná.

"Ukázalo se, že je nesmírně důležité softwarově koordinovat činnost všech technických systémů – stínění-ventilace s rekuperací, topením, chlazením, a jejich správné nastavení. Například nastavené venkovní stínění oken úspěšně zamezovalo využití tepelných zisků z oslunění budovy. Proto muselo docházet k úpravám nastavení a prakticky až od prosince 2016 je budova provozována ve stabilním režimu a beze změn," říká v rozhovoru Ing. Cyril Svozil a pokračuje:
"Pouhá přítomnost lidí a zapnutých přístrojů snižovala v zimě energetickou potřebu v jednotlivých prostorách až o polovinu."

 

Hodnotit:  

Datum: 26.12.2017
Autor: redakce podle podkladů Fenix Trading s.r.o.



Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco