Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Na dotaz he3da zobrazuji odkaz 1-24.
[zpráva]Čínská společnost se soudí s firmou HE3DA Technologies 16.8.2017
Čínská společnost se soudí s firmou HE3DA Technologies 16... se soudí o pět milionů eur (zhruba 130 milionů korun) s českou společností HE3DA Technologies... vůči které byla vznesena žaloba z HE3DA na dceřinou HE3DA Technologies doplněno vyjádření jednatelů HE3DA .. podle nějž Obvodní soud pro Prahu 9 obstavil firmě HE3DA technologies účty a následně Městský a Ústavní soud rozhodnutí potvrdily... CDG nikdy nevyužila svoje smluvní přednostní právo možnost investovat do výroby HE3DA baterií a vytvořit joint venture s dceřinou firmou HE3DA Technologies s...
[článek]HE3DA založila pobočku v USA 25.11.2017
HE3DA založila pobočku v USA 25.11.2017 Cílem je s přibližně dvouletým posunem postavit ve Spojených státech velkovýrobu baterií po vzoru továrny v Horní Suché. S vynálezcem a prezidentem HE3DA Janem Procházkou jsme udělali krátký rozhovor po jeho příletu z USA... Takže teď v listopadu již máme hotovou dceřinou společnost HE3DA USA INC., jejíž ředitelkou a styčnou osobou je Dr...Stoprocentně vlastněná dceřiná společnost HE3DA USA INC... vybudování showroomu a přípravu pro masové zavedení HE3DA technologie do seriové výroby v USA... Továrnu v Horní Suché nestaví přímo společnost HE3DA,..
[článek]Představení domácí baterie HE3DA na výstavě Smart energy forum 2017 11.10.2017
Představení domácí baterie HE3DA na výstavě Smart energy forum 2017 11.10.2017Solární novinky.cz Společnost HE3DA získala miliardovou investici do výroby nových baterií... Určeno primárně pro domácnosti HE3DA powerbox Baterie PowerBox představuje záložní zdroj,.. kteří HE3DA finančně podpoří... Kromě toho je baterie HE3DA ideálním prostředkem pro zálohování energie z obnovitelných zdrojů,.. Úspěch baterii HE3DA spočívá zejména v odlišném způsobu výroby... baterie od HE3DA má vlisované články ne vertikálně,..
[článek]HE3DA a vodíkové dobíjecí stanice 25.10.2018
HE3DA a vodíkové dobíjecí stanice Návštěva na veletrhu EES Europe 25...2018 Společnost HE3DA jsme navštívili na veletrhu The Smarter E Europe,..2MWh s technologií HE3DA v měřítku 1:.. to bude HE3DA také dělat?.. který na stánku HE3DA prezentoval svůj palivový článek. Jak se dala společnost Leancat dohromady s HE3DA?.. HE3DA mezitím paralelně rozjela svůj projekt a jedním z jejich posledních nápadů je offgrid dobíjecí stanice... Takovou stanici je potřeba něčím nabíjet a HE3DA se rozhodla pro palivové články... Vladimír Matolín a prototyp palivového článku Leancat v kombinaci s baterií ..
[zpráva]HE3DA postaví závod na výrobu svých baterií v Horní Suché 21.3.2016
HE3DA postaví závod na výrobu svých baterií v Horní Suché 21.3.2016 ČTK Společnost HE3DA postaví ještě letos v Horní Suché na Karvinsku závod na technologie, které pak budou vyrábět velkokapacitní lithiové baterie určené například do osobních automobilů.Do vývoje a vybudování výroby vloží v první etapě 50 milionů eur (zhruba 1,.. ČTK to řekl ředitel společnosti HE3DA pro strategie Václav Binar...7 miliardy korun). Jeho podíl v dceřiné firmě HE3DA Technologies činí 49 procent,..
[článek]Co takhle dát si kávu uvařenou na baterii od HE3DA? 5.11.2018
Co takhle dát si kávu uvařenou na baterii od HE3DA?..cz Výroba baterií s využitím nanotechnologií společnosti HE3DA se má spustit již příští rok na Havířovsku... jak baterie HE3DA fungují v praxi,.. Právě na této výstavě bude společnost HE3DA předvádět své produktové novinky. Kromě možnosti ochutnat kávu uvařenou na bateriích HE3DA se zde vůbec poprvé v Česku představí nový vodíkový generátor od společnosti LeanCat. V kombinaci s bateriemi HE3DA tak obě společnosti vyvíjejí nový koncept pro elektromobilitu budoucnosti. Nová vize HE3DA počítá s tím,..
[článek]Ocenění pro Ing. Jana Procházku, Ph.D., vědce a vynálezce z HE3DA 29.10.2017
Ocenění pro Ing. Jana Procházku, Ph.D., vědce a vynálezce z HE3DA 29...D., president HE3DA s...Přednosti baterií HE3DA ..D., president HE3DA s...O technologii HE3DA .. může HE3DA stavět své baterie s elektrodami silnými několik milimetrů...Patenty HE3DA .. kdy HE3DA položila základní kámen velkovýroby revolučních baterií v Horní Suché... října 2017 česká společnost HE3DA stavbu velkovýrobny svých baterií v Horní Suché u Havířova... V prostoru bývalého dolu František HE3DA počítá s využitím stávající haly Exelsior,.. HE3DA položila základní kámen velkovýroby revolučních baterií v Horní Suché..
[článek]HE3DA položila základní kámen velkovýroby revolučních baterií v Horní Suché 20.10.2017
.. chceme vyrábět akumulátorydo automobilů a pro solární pole Demonstrační systém baterie HE3DA Technický list baterie HE3DA Seznam mezinárodních patentů Slavnostním poklepáním základního kamene zahájila 16... Základní kámen továrny Magna Energy Storage poklepali (zleva): pan Jindra (HE3DA), Milan Rýdl (Battery Unite), Václav Binar (Magna Energy Storage), Vladimír Jirka (HE3DA), Jana Feberová (město Havířov), Jan Lipner (obec Horní Suchá), Jan Procházka (HE3DA), Jiří Koliba (Ministerstvo průmyslu a obchodu), Ivo Vondrák (Moravskoslezský kraj), Jaroslav Kučera (Battery Unite), Radomír ..
[článek]Proč nové baterie HE3DA způsobí boom v oblasti energeticky soběstačných budov v Česku? 3.10.2015
Proč nové baterie HE3DA způsobí boom v oblasti energeticky soběstačných budov v Česku?.. a to až 40-50 %. Skutečnou revoluci v akumulaci však může způsobit nová baterie od české společnosti HE3DA. Tento týden HE3DA oznámila,..Společnost HE3DA již úspěšně dokončila technologii výroby 1kWh Li-baterií pro skladování energie a použití v automobilovém průmyslu jako startovací baterie ve 4V,.. V roce 2016 HE3DA plánuje vybudovat plně automatizovanou výrobu a začít dodávat zákazníkům bateriové moduly pro fotovoltaiku,..Zakladatel společnosti HE3DA Jan Procházka je přesvědčen o tom,.. Díky ..
[článek]HE3DA spustila výrobu baterií. Bude pohánět i elektromobily Tesla? 20.12.2016
HE3DA spustila výrobu baterií...2016 Česká společnost HE3DA (čte se „.. Česká společnost HE3DA včera slavnostně otevřela výrobní linku na pilotní výrobu svých revolučních 3D baterií v Praze - Letňanech... Společnost HE3DA se ve svých počátcích potýkala hlavně s financováním... vynálezce technologie HE3DA,.. Vynálezce technologie HE3DA Jan ProcházkaInvestor Radomír PrusSlavnostní spuštění výrobní linky za přítomnosti investorů Radomíra Pruse,.. může HE3DA stavět své baterie na elektrodách silných několik milimetrů... Sériově vyrobený vnitřek 1kWh baterieObal na baterii HE3DA..
[článek]Baterie HE3DA – výroba, zátěž, zkrat a crash test 12.2.2018
Baterie HE3DA –..2018 Baterie HE3DA slibují vysoký výkon a bezpečnost –.. Navštívili jsme tedy laboratoř HE3DA v Letňanech a nechali si předvést výrobu baterie,..Konstrukce a výroba baterií HE3DA Specifické vlastnosti baterie HE3DA plynou z její konstrukce,.. Přípravna aktivních materiálůFormátování baterií HE3DA Oproti tomu HE3DA používá elektrody silné i několik milimetrů (proto „..
[článek]HE3DA: chceme vyrábět akumulátory do automobilů a pro solární pole 4.7.2016
HE3DA: chceme vyrábět akumulátory do automobilů a pro solární pole 4.7.2016 Velká kapacita, vysoká bezpečnost, jednoduchost a levná výroba. Převratných technologií na uskladnění elektřiny je celá řada, baterie HE3DA by však měla být jedna z prvních,.. Technologie HE3DA je patentovaná v řadě zemí světa,.. pod nimi prototyp článku HE3DA o kapacitě 5–.. propojovací a meřící elektronikou a HE3DA akumulátorem), tak tam čekáme druhý trh,..cz Společnost HE3DA pro demonstraci svého řešení sestavila názorný minisystém... baterii HE3DA,.. Vlevo prototyp článku HE3DA o kapacitě 100 Wh,..
[článek]V Horní Suché pokračuje výstavba továrny Magna Energy Storage 27.4.2018
V Horní Suché pokračuje výstavba továrny Magna Energy Storage 27.4.2018 V továrně by se již během příštího roku měly začít vyrábět baterie s českou technologií HE3DA... HE3DAFoto © HE3DA Již byla také vytvořena monolitická základová deska se základovými pásy o nosnosti 1000 tun na m2 a o mocnosti 1 metr,.. HE3DAFoto © HE3DAFoto © HE3DA V současné době je dokončen skelet na první polovině haly,.. HE3DA®.. byla založena v květnu 2017 s cílem vybudování nového závodu na výrobu vysokokapacitních baterií HE3DA®..
[článek]Čínská investice 100 milionů eur do českých baterií 19.3.2016
..2016 Česká společnost HE3DA,.. O nové baterie od české společnosti HE3DA se hovoří jako o skutečné revoluci v akumulaci. Na konci roku 2015 HE3DA oznámila,.. že v roce 2016 HE3DA plánuje vybudovat plně automatizovanou výrobu a začít dodávat zákazníkům bateriové moduly pro fotovoltaiku,..Zakladatel společnosti HE3DA Jan Procházka je přesvědčen o tom,.. Díky jednoduššímu procesu HE3DA i nízkým investičním nákladům je to realistické (Tesla 5 miliard dolarů versus desítkám milionů u 3D). Naše technologie jsou dveře masového využití baterií v nejrůznějších oblastech,“..Podle Pruse bude ..
[článek]Recept na proměnu energetiky 26.5.2016
Recept na proměnu energetiky Zpráva z 16. energetického kongresu ČR 26... O společnosti HE3DA se již delší dobu hovoří jako o jednom z nejnadějnějších projektů akumulace energie... Baterie HE3DA českého vynálezce Jana Procházky by měla splňovat většinu těchto parametrů a navíc by se její sériová výroba měla rozběhnout již koncem tohoto roku. Prototyp akumulátoru HE3DA Oproti standardním lithiovým bateriím,.. má baterie HE3DA elektrody silné několik milimetrů... že články HE3DA mohou mít různé rozměry... Technologie HE3DA umožňuje vyrobit větší články a tím významně snížit jejich počet ve ..
[článek]Jak se daří odvětví průmyslových a domácích akumulátorů - 1. část 11.1.2017
Jak se daří odvětví průmyslových a domácích akumulátorů - 1. část 11.1.2017 K druhému ročníku konference Smart Energy Forum pořadatel – portál Solárnínovinky.cz – přidal rovnou dvě související výstavy, výstavu akumulátorů a výstavu elektromobilů. Obsazenost akce po stránce účastníků i přednášejících ukázala, že o téma akumulace energie rozhodně je zájem a že je v ČR řada zajímavých lidí,.. Mezi nimi nemohla chybět nadějná česká technologie HE3DA a její vynálezce Jan Procházka. Mezi jeho novinky patří demonstrační systém HE3DA,.. Druhou novinkou je pilotní sériová výroba baterií..
[článek]Přichází doba akumulátorů 15.11.2015
.. Po vanad-redoxových bateriích došlo na prezentaci dlouho očekávané české revoluční baterie HE3DA (High Energy 3D Accumulator). Kromě společnosti HE3DA se na vývoji 3D baterie podílejí i přední české výzkumné instituce jako Ústav fyzikální chemie J... HE3DA má vyvinutý nejen prototyp,.. Při instalaci k FVE není u HE3DA potřebný power management systém pro řízení nabíjení a vybíjení baterií...
[článek]Potenciál nanomateriálů ve stavebnictví 8.4.2018
Potenciál nanomateriálů ve stavebnictví 8.4.2018 Stojíme na prahu nové průmyslové revoluce. Pokročilé materiálové a informační technologie mění svět a životy lidí, prostupují všechny obory a oblasti lidské činnosti. V materiálových technologiích se člověku podařilo sestoupit až na úroveň základních stavebních bloků hmoty, molekul a atomů, kde je možné vytvářet zcela nové vlastnosti i typy materiálů. Získáním kontroly nad hmotou v nanoměřítku totiž bereme do hry jiné fyzikální zákony než ty,.. Decentralizované zdroje energie 3D baterie HE3DA (copyright Asociace nanotechnologického průmyslu ..
[článek]Miliarda lithiových článků? Jen počáteční objednávka pro menší automobilku 24.11.2017
Miliarda lithiových článků? Jen počáteční objednávka pro menší automobilku Zpráva z konference Smart Energy Forum 2017 24.11.2017 Chytrá energetika a obnovitelné zdroje, domácí elektrárny, elektromobily, ale nově i zahradní nářadí nebo vysokozdvižné vozíky. To všechno jsou sektory, kde v posledních dvou letech raketově roste poptávka po lithiových akumulátorech a stávající výroba nezvládá držet krok... Výroba baterií v ČR a české lithium Příležitost pro výrobu baterií v ČR představil na konferenci Radomír Prus ze společnosti HE3DA... pracuje se i na přípravě jeho těžby a u Havířova se ..
[článek]Proč jsme na prahu velké bateriové revoluce? 20.9.2017
Proč jsme na prahu velké bateriové revoluce? 20.9.2017Solární novinky.cz Do roku 2019 může dojít k revoluci v oblasti skladování energie, a to díky výraznému poklesu cen lithium-iontových baterií až na 200 USD/kWh. S tímto názorem souhlasí přední expert Sven Bauer, CEO společnosti BMZ Group, která je největším výrobcem Li-Ion baterií v Evropě. O vývoji trhu a nových trendech v akumulaci energie bude Sven Bauer hovořit na konferenci Smart Energy Forum v Praze dne 26... Díky nové investici se na severní Moravě začala v těchto dnech stavět nová továrna na baterie od společnosti HE3DA s ..
[zpráva]Konference – „Energetické úspory 2020“ 1.3.2017
Konference – „Energetické úspory 2020“ 1.3.2017 Co lze nebo naopak nelze očekávat od termínu "budova s téměř nulovou spotřebou energie"? Jak nejlépe zajistit optimální energetickou soběstačnost budov a návratnost investic do technologií nebo jak zajistit zdravé energeticky úsporné a ekologické bydlení?Pozor změna!!! Vážení zájemci o účast na konferenci Energetické úspory 2020, kvůli souběhu konference se Stavebními veletrhy v Brně a zpětné vazbě zájemců o účast na konferenci se pořadatelé rozhodli posunout termín konání konference na 31. 5. 2017. V případě dotazů se ..
[článek]Je elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti? 10.10.2013
Je elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti? Diskusní setkání IVD k tématu Technologický rozvoj v energetice 10.10.2013 Institut pro veřejnou diskusi pořádal další diskusní setkání k energetice. Tentokrát k otázce Je elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti? Podle organizátorů je zřejmě zdrojem budoucnosti především jaderná energetika. Obnovitelné zdroje jsou naopak zcela na okraji zorného pole... se kterou nemá nic společného) již několik let vyvíjí údajně převratný lithiový akumulátor HE3DA s vysokou kapacitou,.. Vzhledem k údajným výhodám akumulátorů HE3DA je to ..
[článek]Jak efektivně skladovat elektřinu? Zeptejte se německého experta! 16.10.2016
Jak efektivně skladovat elektřinu? Zeptejte se německého experta! 16.10.2016 Díky novým dotacím se mnozí investoři v Česku připravují na pořízení hybridních fotovoltaických elektráren včetně baterií (tzv. HFVE). Základním rozhodnutím je pro investory zejména volba kvalitního střídače a baterie pro skladování energie. Vyplatí se raději investovat do lithiových baterií nebo do moderní technologie průtočných baterii?Na tuto otázku Vám poskytne fundovanou odpověď Philipp Kai Kairies, šéf vývoje vědeckého výzkumu renomovaného institutu RWTH Aachen v Německu... Návštěvníci výstavy si mohou ..
[zpráva]Investice do těžby lithia v Krušných horách mohou být miliardové 10.4.2017
Investice do těžby lithia v Krušných horách mohou být miliardové 10.4.2017 ČTK Těžba kovu, který se využívá na výrobu baterií, může začít za několik málo let. Vyplývá to z vyjádření investorů, které oslovila ČTK.Od loňského podzimu má všechna povolení k těžbě u Cínovce na Teplicku společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ kolem miliardáře Karla Janečka. Lithium chce těžit povrchově. Hlubinou těžbu pak v lokalitě plánuje společnost Geomet, kterou vlastní australský European Metals Holdings (EMH). Studii proveditelnosti chce mít připravenou do poloviny příštího roku.....

Témata 2018

technická podpora výrobců