Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Zločin nespí ani během svátků: jak efektivně chránit svůj domov před vloupáním?

Ačkoli majetkovou kriminalitu se v České republice daří každoročně snižovat a počet vloupání zejména díky lepšímu zabezpečení majetku od roku 2013 klesá, v prosinci, kdy mnoho lidí nechává své domovy prázdné, se počet vloupání do domů a bytů oproti zbytku roku zpravidla zvyšuje.

O to překvapivější jsou výsledky výzkumu společnosti YouGov a Netatmo, francouzského lídra na trhu zařízení pro chytrou domácnost, která vytváří jednoduchá, designová a chytrá řešení pro bezpečnější a pohodlnější domov, podle kterého 1 ze 3 dotazovaných Francouzů nepodniká žádná zvláštní opatření, aby ochránil svůj domov po dobu své nepřítomnosti. V České republice, kde průměrné škody na jedno vloupání dosahují zhruba 40 tisíc korun, je situace obdobná.


Ačkoli se mnoho lidí chystá na svátky odjet, ne všichni pamatují na dostatečné zabezpečení svých domovů. Většina pachatelů přitom uvádí, že právě bezpečnostní opatření typu kamery, centrální zabezpečení, alarmy a bezpečností dveře je od zločinu nejčastěji odradí. Prázdný byt či dům bez zabezpečení je naopak vystaven zlodějům, kteří využívají brzkého stmívání a dlouhých zimních nocí. Naštěstí existují chytrá a ekonomická řešení, která váš domov během svátků spolehlivě ochrání.

Inteligentní bezpečnostní kamery Netatmo

Inteligentní kamery Netatmo, které se vyznačují snadnou instalací a nižšími náklady oproti kompletnímu bezpečnostnímu systému s videozáznamem, dokáží zaznamenat podezřelé situace a upozornit uživatele v rámci vylepšené úrovně zabezpečení. Uživatel pak může rychle jednat a podniknout příslušné kroky: zavolat policii, spustit alarm a podobně.

Toto je případ Yannicka, který vlastní Inteligentní venkovní kameru:

Okolo třetí hodiny ráno někdo přelezl bránu a snažil se dostat do domu. Svítidlo mé Inteligentní venkovní kamery se okamžitě rozsvítilo a neznámý utekl. Na základě oznámení zaslaného na můj smartphone jsem zavolal policii, která ho o 20 minut později zadržela. Díky videozáznamu z mé kamery Netatmo byla policie schopna potvrdit identitu lupiče a zabránit další trestné činnosti.

Inteligentní venkovní kamera v reálném čase zaznamená a upozorní uživatele na pohyb cizích osob, přítomnost zvířat na pozemku či vůz na příjezdové cestě.

Kamera je vybavena inteligentním světlem, které je ideální pro zimní dny, kdy se dříve stmívá. Inteligentní osvětlení lze zapnout manuálně v aplikaci nebo nastavit tak, aby se rozsvítilo vždy, když zaznamená pohyb osoby, zvířete či vozu.

Inteligentní interiérová kamera s funkcí rozpoznávání obličeje zašle upozornění na smartphone uživatele, pokud do domu vnikne neznámá osoba.
CENA A DOSTUPNOST

Inteligentní interiérová kamera Netatmo se prodává za 5999,99 korun na www.netatmo.comAlza.cz.
Inteligentní venkovní kamera Netatmo je k dostání za 8999,99 korun na www.netatmo.comAlza.cz.

Bezpečnostní aplikace Netatmo je zcela zdarma. Je kompatibilní s iPhone a jeho operačním systémem iOS 9 a telefony s operačním systémem Android s verzí 4.3 a vyšší. Bezpečnostní aplikace Netatmo ovládá Inteligentní venkovní kameru a Inteligentní interiérovou kameru Netatmo. Pro PC a Mac je také dostupná webová bezpečnostní aplikace.
 
 
Reklama