Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program
vysílací studio

Živé vysílání, rozhovory, komentáře a jeden netradiční formát k 20 letům TZB-info
20. až 24. září 2021

Na předposlední zářijový týden opět chystáme témata, kamery a mikrofony ve studiu TZB-info. I vy můžete být hostem, i vy můžete nabídnout téma. V každém případě se spolu s Vámi a hosty těšíme na 5denní maratón rozhovorů na aktuální, odborná i méně formální témata. Provázet Vás bude opět tým našich redaktorů portálů TZB-info a ESTAV.cz, s nimiž se v přímých přenosech rozhovorů setkáváte již několik let. Novinkou bude večerní rekapitulace a středeční společný neformální večer k dvacetinám TZB-info. A na jaké rozhovory se můžete těšit?

Pošleme Vám oznámení před zahájením vysílání
jsem člověk nejsem člověk
Přidat do kalendáře


Přečtěte si také TZB-info v září opět vysílá živě a tentokrát i v noci Podívejte se na kompletní program vysílání

Osvětlení a akustika20. září


PARTNER DNE

Tyto dva obory patří k základním pilířům zdravého vnitřního prostředí v budovách a na portálu TZB-info se jim nepřetržitě věnujeme. V těchto oblastech v poslední době začaly platit nové předpisy, případně se na nové normy netrpělivě čeká. Aktuální stav požadavků, předpisů, navrhování a zajímavostí spadajících do stavební fyziky rozebereme s nejlepšími odborníky.
Program povede Ing. Petr Bohuslávek, vedoucí redaktor Stavby

Nová zelená úsporám21. září


PARTNER DNE

Již minimálně rok se hovoří o přípravě a spuštění nástupnického programu dotačního titulu Nová zelená úsporám. Nástupnický program by měl zahrnovat mimo jiné podporu bytových domů mimo Prahu, dotace na výměnu kotlů, využívání dešťové vody a zvýhodňovat více komplexní opatření. Na podrobnosti se budeme ptát tvůrců programu a dalších specialistů.
Aktuální pokračování programu NZÚ zveřejnilo MŽP 26.7.2021
Program povedou Ing. Josef Hodboď, vedoucí redaktor Vytápění, garant projektu Výměny kotlů a Mgr. Jiří Zilvar, vedoucí redaktor OZE a Energetiky a garant projektu Akumulace energie

Požární bezpečnost staveb22. září dopoledne

K prvním podzimním dnům již tradičně patří konference portálu TZB-info Požární bezpečnost staveb. Zásadním prvkem konference je setkání a diskuse zástupců Hasičského záchranného sboru ČR, projektantů, architektů a specialistů požární bezpečnosti a dalších odborníků. V loňském roce se konference konala s omezením počtu míst s ohledem na epidemiologickou situaci a bylo nám líto, že jsme museli další zájemce odmítnout. Proto letos konferenci nahradí rozhovory s našimi vzácnými hosty, prezentace a přednášky v živém vysílání, které si můžeme užít bez omezení a na konferenci se uvidíme zase v roce 2022.

V tématu Požární bezpečnost staveb, které bude součástí zářijového živého vysílání TZB-info, zazní např. témata nových předpisů požární bezpečnosti garáží pro elektromobily, požární bezpečnosti fasádních systémů včetně kontaktního zateplení ETICS. Připravujeme rozhovory z oblasti stavebnictví i technických zařízení budov. Mezi hosty budou významné osobnosti z oboru, mezi jinými např. ředitel společnosti PAVUS Jan Tripes.
Program povede Ing. Petr Bohuslávek, vedoucí redaktor Stavby a moderátor předešlých ročníků konference

Ceny nemovitostí, úspory v provozu a financování22. září odpoledne

Před námi je období transformace ekonomiky členských států EU do environmentálně udržitelnější podoby. Trend zasáhne stavebnictví, energetiku, provoz budov i infrastrukturu obecně. Nejde o vizi, ale v současné chvíli již o skutečnost, které se budeme muset přizpůsobit. A profitovat budou ti, kteří budou připraveni. Směřují k tomu dotační tituly, vývoj legislativy i nástroje finančního trhu. Příklady jsou nová podoba Nové zelené úsporám, která podporuje kombinaci opatření, kotlíkové dotace cílící na neekologické staré kotle a větší podpora rekonstrukcí staveb, které jsou financovány z budoucích úspor. Nové trendy budou mít vliv na stavebnictví jako celek včetně cen a financování.
Program povede Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., ředitelka TZB-info a ESTAV.cz

Přesčas22. září noční vysílání

Ve středu 22. 9. budeme v našem vysílání pokračovat i ve večerních a nočních hodinách. Rozhovory nebude spojovat jednotné téma, ale jsme si jisti, že jednotná přátelská a neformální atmosféra jako odraz naší práce pro TZB-info i ESTAV.cz, která nás baví. Se zajímavými, výjimečnými osobnostmi si budeme povídat o tématech napříč oborem stavebnictví. Věříme, že Vám, našim divákům, pomohou rozhovory zastavit se a zpříjemnit závěr zářijového pracovního dne a večera a společně si s námi připomenete 20 let portálu TZB-info.
Program povede Tomáš Sehnal, Key Account Manager

Udržitelné stavění23. září


PARTNER DNE

Udržitelná architektura a stavitelství díky moderním a šetrným technologiím dostává stále reálnější obrysy. Energeticky úsporné domy, přírodní stavební materiály, obnovitelné zdroje, vegetační střechy nebo využití dešťových a šedých vod. To je jen zkrácený obsah nového tématu na TZB-info Zdravá architektura a motiv živého vysílání rozhovorů 23. září.
Program povede Ing. arch. Oldřich Rejl, šéfredaktor ESTAV.cz a Ing. arch. Petr Brandejský, garant projektu Zdravá architektura

Best of TZB‑info24. září


PARTNER DNE

S 20 lety je asi správně se trochu ohlédnout, trochu rekapitulovat a hodně plánovat. Nejstarší výpočet Porovnání nákladů na vytápění se předvede v novém, pustíme si ukázky z natáčení reportáží, rozhovorů, přenosů ze stavby, akcí a ukážeme, co všechno TZB-info nabízí pro firmy i čtenáře.
Program povede Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., ředitelka TZB-info a ESTAV.cz

Žijeme přípravami a těšíme se na vás v přímém přenosu 20. až 24. září 2021

 
 
Reklama