Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

ČEZ od února zvyšuje ceny plynu

Datum: 2.1.2019 6:27  |  Autor: Ing. Jan Schindler, redakce

Jeden z nejvýznamnějších alternativních dodavatelů plynu u nás ČEZ od 1. 2. 2019 zvyšuje ceny plynu u všech produktových řad, které nabízí.

ČEZ zvyšuje od prvního února ceny plynu u všech nabízených produktových řad. Zákazníků se však nyní nejvíce dotkne zvýšení ceny ceníku Smlouva na dobu neurčitou, ve kterém u všech pásem spotřeby stoupne cena z 680 na 850 Kč/MWh (bez DPH). Současně se zvyšuje cena stálého platu ze 40 na 109 Kč za měsíc (bez DPH). Výjimkou je nejnižší pásmo spotřeby, kde se cena stálého platu naopak sníží ze 40 na 29 Kč na měsíc.

Rodina s roční spotřebou 20 MWh plynu zaplatí v důsledku uvedeného navýšení ceny navíc o 5 116 Kč za rok. V porovnání s konkurencí podle ceny se tento ceník přesouvá z pozice jedné z nejvýhodnějších nabídek na trhu mezi cenově průměrné.

Aktivní zákazník ČEZu si však může zafixovat platby volbou jedné z nabídek společnosti pro plyn s fixní cenou, u kterých se ceny od února zvyšovaly méně.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Elektřinu nebo plyn lze nově koupit jednoduše jako v e-shopu

19.3. 00:42   Sjednání dodávky elektřiny či plynu tak, jak jsme zvyklí z klasických e-shopů. To je novinka Europe Easy Energy (3-E), díky které si mohou zákazníci zařídit výhodnou elektřinu či plyn jednoduše. více >>>

ERÚ udělil rekordní pokutu

18.3. 20:11   Nekalé obchodní praktiky a další stovky přestupků proti zákonu o ochraně spotřebitele a energetickému zákonu, navíc s recidivou jsou důvody, pro které ERÚ uložil dosud nejvyšší pokutu. více >>>

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 11. TÝDEN 2019

18.3. 7:46   Cena zemního plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno se držela na letošním minimu, elektřina zdražila. více >>>

Dodavatele energií vybírají Češi podle ceny a solidnosti

16.3.2019 | Ing. Jan Schindler
Mezi rozhodující kritéria při výběru dodavatele energií patří pro většinu českých zákazníků kromě ceny i důvěryhodnost a dobrá pověst firmy. Velkou důležitost Češi přikládají také finanční stabilitě zvolené společnosti. Zároveň podle většiny dotazovaných dominantní dodavatelé energií cíleně straší spotřebitele v souvislosti se změnou dodavatele.

Obchodníci, kteří nabízejí ceny plynu vyšší, než je Indikativní cena ERÚ

5.3.2019 | Ing. Jan Schindler, redakce
Indikativní cena ERÚ říká, zda ta či ona cena je férová nebo zákazník platí zbytečně mnoho. Jak se změnila tato cena pro první čtvrtletí a kteří obchodníci prodávají plyn pod nebo nad touto cenou?
diskuse: 1 příspěvek, 19.03.2019 17:46

Témata 2019

Vývoj ceny Plynu z první ruky

CAD a BIM knihovny