Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: prof. RNDr. Ing. Stanislav Šťastník, CSc., Ph.D.


29.3.2021
Ing. David Průša, prof. RNDr. Ing. Stanislav Šťastník, CSc., Ph.D., FAST VUT v Brně, doc. Ing. Karel Šuhajda, Ph.D., VUT FAST Brno, Ing. Tomáš Žajdlík, VUT FAST v Brně

Předložená práce se zabývá posouzením vlivu typu a materiálové skladby střechy na průběh teplot ve střešní konstrukci. K analýze využívá dynamickou metodu a ve výsledku dokumentuje příznivý účinek vegetační střechy a z tepelnětechnického hlediska pozitivní důsledek na teplotní poměry ve stavbě.

24.4.2006
Stanislav Šťastník, Radek Steuer, Hana Kmínová - Milan Mareš, Jadrana Marešová, Fakulta stavební Vysokého učení technického v Brně - MarstavEko Přelouč

Sláma je přírodní obnovitelnou surovinou jejíž použití ve stavebnictví zažívá v poslední době určitou renesanci. Zejména využití slaměných panelů je velmi široké. V článku také naleznete výsledky měření objektu, ve kterém byly tyto panely použity.

17.4.2006
Stanislav Šťastník, Radek Steuer, Hana Kmínová, Fakulta stavební Vysokého učení technického v Brně

Článek pojednnává o využití stavebních materiálů, které jsou vyrobeny z přírodních obnovitelných zdrojů surovin. Zajímavostí je například využití ovčí vlny či slámy, naleznete zde i výhody a nevýhody použití některých materiálů ve stavebnictví. 
 
Reklama