Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Archiv článků autora: Dr. Ing. Petr Fischer


Recenzovaný Skutečný tepelný výkon otopného tělesa a dynamika jeho změny ovlivňuje cenu otopných soustav a jejich energetickou náročnost. V článku je popsáno experimentální ověřování tepelného výkonu otopných těles v různých typech zapojení a také jejich dynamiky. Výsledky jsou komentovány i s ohledem na variantu jednotrubkové otopné soustavy.

Recenzovaný Investice do systémů vytápění bytových objektů jsou velké a stále rostou. Na trh přicházejí nové moderní součásti systému vytápění, které investice dále zvyšují. Systémy se stávají složitějšími, a tím i náchylnějšími k poruchám. Jedním z řešení může být aplikace jednotrubkové teplovodní soustavy.

Recenzovaný V současné době je běžné projektovat otopné soustavy jako dvoutrubkové. K tomuto trendu přispívají automatizované výpočetní programy, které jiné varianty zpravidla ani neumí. Přitom pro některé objekty je vhodná a vzhledem k nižší materiálové náročnosti dokonce vhodnější tzv. jednotrubková soustava.

11.3.2005
Ing. arch. Jan Adámek, Dr. Ing. Petr Fischer

Článek popisuje rekonstrukci zámku v Kamenici nad Lipou a to částečně stavební a vytápění. Zařízení je vybaveno střešní plynovou kotelnou, horním rozvodem a převážně jednotrubkovými horizontálními rozvody. 
 
Reklama