Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Pavel Rydlo


13.7.2018
Ing. Pavel Rydlo, manažer technické podpory společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ, divize Isover

Akustika vnitřních konstrukcí patří mezí nejčastěji reklamované skutečnosti nových bytů. Je to také důsledkem skutečnosti, že navrhování akustiky příček na minimální normové hodnoty je standardním nešvarem dnešních projektů, přestože za podobné peníze je možno navrhnout a zrealizovat výrazně výkonnější konstrukci. Podobně jako u tepelných izolací došlo v souvislosti se zavedením energetického průkazu budovy k výraznému zlepšení její tepelné ochrany, dojde zcela analogicky se zavedením akustického štítku budovy k navrhování akustický účinnějších konstrukcí, protože standardní „C“ již nikdo nebude chtít.

24.2.2018
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER, Ing. Pavel Rydlo

Lehké požárně odolné střechy na trapézovém plechu se dnes téměř standardně navrhují s požární odolností. Některé firmy ve snaze uplatnit své skladby pro nejvíce střech zatajují některé důležité skutečnosti a mohou v tomto důsledku způsobit návrh tzv. nebezpečné konstrukce.

15.9.2016
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER, Pavel Rydlo

Vývoj tepelných izolací pro zateplovací systémy neustále pokračuje. Jen málokdy se však stane, že nové materiály posunou hranice v některé oblasti takovým způsobem, že nová nalezená cesta dokáže prorazit rozsáhlým normalizačním labyrintem plným protichůdných zájmů i odborných názorů a je zařazena do systému státních norem. Jedním z takových konkrétních případů je unikátní výrobek Isover TWINNER.

12.5.2016
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER, Ing. Pavel Rydlo

Hodnocení akustických vlastností zateplovacích systémů ETICS je v ČR zatím novinkou, přestože nedodržení akustických vlastností konstrukcí patří mezi nejčastější podněty stížností obyvatel bytových staveb. Podstatným impulsem pro změnu bylo vydání revize ETAG 004, která zásadně mění posuzování v této oblasti.

18.5.2015
Ing. Pavel Rydlo

Šedé izolační desky pěnového polystyrenu se zvýšeným izolačním účinkem se na našich stavbách vyskytují již od roku 2005. Za tu dobu se šedým polystyrenem zateplily miliony metrů čtverečních. Aplikační firmy k tomuto novému materiálu často přistoupily po svém – polystyren jako polystyren. Výrobci zateplovacích systémů bohužel také dlouhou dobu nevěnovali některým odlišnostem šedého polystyrenu dostatečnou pozornost a tak máme za sebou jak kvalitní reference, tak mírně řečeno rozpačité aplikace.

4.5.2015
Ing. Pavel Rydlo

Také se vám stává, že se vám na stavební konstrukci něco podvědomě nelíbí, přestože daný materiál nebo detail skoro všichni používají? V tomto příspěvku se podíváme na jeden oblíbený stavební oxymóron a zeptáme se, proč se pro zateplení stěn desítky let používají těsně vedle sebe „nejlepší tepelný izolant a nejlepší tepelný vodič“.

5.2.2015
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER, Pavel Rydlo

Propadlá a popraskaná nová podlaha bývá noční můrou projektantů, realizačních firem i investorů. Dopátrat se, zdali udělal chybu projektant, realizační firma nebo výrobce některého z použitých materiálů, bývá často vyhroceným procesem. V tomto příspěvku se budeme kromě teorie věnovat konkrétní podlaze novostavby rodinného domu.

11.7.2014
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER, Ing. Pavel Rydlo

Desky Isover TWINNER byly vyvinuty zejména s ohledem na narůstající požadavky na izolační účinnost při zajištění vysokých parametrů požární bezpečnosti.Isover TWINNER je sendvičově uspořádaná izolační deska, tvořená izolačním jádrem z grafitové izolace Isover EPSGreyWall a krycí vrstvou tvořenou izolační výkonnou deskou Isover TFPROFI.

18.7.2012
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER, Pavel Rydlo

Navrhování soklu staveb prochází poměrně zásadním vývojem. Změny se týkají jak používaných materiálů, tak navrhovaných technických řešení. Tento příspěvek si neklade za cíl obhajovat jednotlivá řešení za pomoci nejnovějších „programů či analýz“, ale podívat se na detail soklu pokud možno co nejjednodušeji pomocí každodenních obrázků ze staveb a souvisejících letitých zkušeností.

10.10.2007
Ing. Pavel Rydlo, technický specialista Rigips, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

Jak předejít zbytečným tepelným ztrátám a studeným koutům v místnostech? Je potřebná tepelná izolace soklů a spodní stavby pouze u starších budov, nebo také u novostaveb? Jak jednoduše zjistit kvalitu provedené tepelné izolace? Na jednoduché otázky - jednoduché odpovědi. 
 
Reklama