Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Úsporná domácnost - praktický rádce jak využívat energii efektivně

SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s. publikovalo ve spolupráci s nakladatelstvím ERA v uplynulých dnech knížku "Úsporná domácnost - Praktický rádce jak využívat energii efektivně". Příručka pojednává o tom, jak ušetřit energii, a tím i peníze v každé domácnosti při vytápění, ohřevu vody, žehlení, praní, svícení a dalších činnostech, souvisejících se spotřebou energie.


Knížka je členěna do dvou hlavních částí:

V první části je popsán podíl jednotlivých činností na spotřebě energie a možnosti jejího snížení formou jednoduchých opatření.

Druhá část publikace podrobně popisuje spotřebu energie při vytápění a ohřevu vody, tedy při činnostech, které se nejvíce podílejí na spotřebě energie v domácnostech. Obsahuje podrobné informace o jednotlivých druzích vytápění a izolaci rodinných domů. V závěru příručka přináší rady o postupu při výběru stavební firmy a o tom, kde čerpat další informace k problematice úspor energie.

V souvislosti s růstem cen energie, zvyšováním zájmu o bydlení a technické možnosti úspor energie, roste i potenciál opatření pro snížení spotřeby energie v domácnostech, bytových a rodinných domech. Doufáme proto, že si tato publikace, která vznikla se snahou poskytnout komplexní informace o možnostech snížení nákladů na spotřebu energie, najde své místo na našem knižním trhu.


Autor:Ladislav Tintěra a kolektiv
Strany:80
Doporučená cena:95,- Kč
Edice:21. Století
Vydavatelství:
ERA group spol. s r.o.
Další informace:
SEVEn
Juraj Krivošík
Slezská 7
120 56 Praha 2
tel.: 02/2425 2115, 2424 7552
juraj.krivosik@svn.cz
www.svn.cz
 
 
Reklama