Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podzemní kontejnery od MEVY, to je servis od A po Z na klíč

Roudnická MEVA nabízí městům víc než jen podzemní kontejnery. Řeč je o servisu na klíč, který obsahuje veškeré myslitelné fáze realizace, od odborného poradenství a konzultace, přes návrh a stavební práce až po samotnou instalaci. Nejnověji se o tom mohla přesvědčit radnice v Příbrami, která si MEVU vybrala v souvislosti s rekonstrukcí náměstí Tomáše Garrigua Masaryka. V dolní části výstavní plochy v srdci města byly instalovány tři podzemní kontejnery typu TOP.

A při slavnostním otevření zrekonstruovaného náměstí v sobotu 8. září budily zaslouženou pozornost. Spousta lidí přiznávala, že by v nich rozhodně kontejnery nehledala, natolik srůstají s moderní podobou náměstí. Když zjistili, oč jde a jak se kontejnery vyprazdňují, chválili radnici za chytré řešení. Zdaleka nejvíc se ale líbil elegantní design vhazovacích šachet. „V Příbrami jsme instalovali typ Flamengo, což je elegantní, ale současně robustní šachta s bubnovým vhozem z nerezu,“ poznamenal šéf prodejního týmu bezděkovské divize MEVY Josef Zimák.

„Z náměstí zmizely nevzhledné popelnice a nahradily je elegantní sloupky. K tomu není, co dodat. S MEVOU byla radost spolupracovat. V budoucnu bychom chtěli nechat ve městě instalovat ještě další podzemní kontejnery,“ řekl starosta Příbrami Josef Řihák. Neopomněl v té souvislosti zmínit už zmiňovaný servis a vyzdvihnout rychlost a kvalitu stavebních prací zajišťovaných právě MEVOU.

Největší výhodou podzemních kontejnerů systému TOP je snadná obslužnost. Samotný kontejner je pevně spojen s pochozí plošinou, a tím i s vhazovací šachtou. Při vyvážení se tudíž vysunuje celý kontejner najednou. Vyprazdňuje se spodem, tj. otevřením dna.

Další výhodou tohoto typu kontejneru je možnost vybírat z větší škály objemů. Jednotlivé varianty pojmou od dvou do pěti metrů krychlových odpadu. Během zvedání kontejneru se automaticky vysouvá bezpečnostní podlaha, která brání případnému pádu někoho z obsluhy nebo kolemjdoucích do jímky.

MEVA a.s.
logo MEVA a.s.

DIVIZE URBANKA - Tradiční výrobce propanbutanových spotřebičů, vařičů, pájecích souprav a hořáků pro různé využití. Dále dýchacích přístrojů pro požárníky a záchranáře a dalších výrobků na zakázku. DIVIZE BEZDĚKOV - Tradiční výrobce kovových sudů, nádob na ...