Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Řešení na míru pro všechna sídliště

Polopodzemní kontejnery představují levnější a technicky méně náročnou variantu řešení třídění odpadu ve městech a obcích. Nejlepší uplatnění najdou na sídlištích, jejichž největším problémem bývá vandalismus. S kontejnery zpola zapuštěnými do země totiž nikdo nehne.

Jak už jsme psali v minulých dílech našeho seriálu, najde se dnes hned několik důvodů, proč v řadě měst nenajdete koše nebo kontejnery na tříděný odpad. Tím nejpádnějším je sám člověk. Zatímco jeden třídí, druhý se v odpadu přehrabuje. A kolem popelnic se pak vrší vyházené smetí. Nejjednodušší způsob, jak ta specifická zákoutí změnit tak, aby nedělala ostudu, a přitom dál plnila svou roli, je kontejnery zakopat.

Takovým řešením jsou podzemní kontejnery MEVA. Roudnická firma ale nabízí ještě jednu variantu, mnohem méně náročnou na instalaci, a tím i levnější. Moc se o ní zatím nemluví, přestože by vytrhla trn z paty nejedné radnici. Jde o polopodzemní kontejnery.

Podzemní šachta
Podzemní šachta

Zatímco podzemní kontejnery představují ideální řešení hlavně pro historická centra měst, polopodzemní kontejnery MEVA najdou nejlepší uplatnění především na sídlištích. Tam není ani tak nutné šetřit prostor, jako spíš předejít tomu, aby se ve smetí někdo přehraboval, nebo kontejnery převracel a vysypával.

K největším přednostem polopodzemních kontejnerů MEVA patří už zmiňovaná jednodušší instalace. Jak už sám název napovídá, kontejnery jsou pod zemí jen zčásti, přesně z jedné třetiny. Díky tomu není nutné před jejich instalací hloubit velkou jámu.

Přestože jsou z větší části nad zemí, zachovávají si leccos z výhod podzemních kontejnerů. Hlavně s nimi nikdo nehne, což vylučuje jejich převracení a vysypávání.

Polopodzemní kontejnery MEVA jsou rovněž odolné vůči požárům a mají až třikrát větší objem než klasické kontejnery pro tříděný odpad. Vyprazdňují se stejně jako kontejnery podzemní, tj. vytažením ze šachty a jednoduchým otevřením dna.

„Největší problém dnešních sídlišť je vandalismus. Přitom i tam chtějí lidé třídit, ale mnohdy jim nezbývá, než se s odpadem vydat jinam, někdy i dost daleko,“ podotýká Josef Zimák, šéf prodeje roudnické MEVY. „Polopodzemní kontejnery představují ideální způsob, jak rozšířit počet sběrných míst skutečně po celém městě,“ zdůrazňuje Zimák.

MEVA a.s.
logo MEVA a.s.

DIVIZE URBANKA - Tradiční výrobce propanbutanových spotřebičů, vařičů, pájecích souprav a hořáků pro různé využití. Dále dýchacích přístrojů pro požárníky a záchranáře a dalších výrobků na zakázku. DIVIZE BEZDĚKOV - Tradiční výrobce kovových sudů, nádob na ...