Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Když se řekne kaskáda, nemusí jít pouze o přírodní úkaz

Mezi firmami, oceněnými Zlatou medailí na letošním veletrhu Aqua-therm, se ocitla i firma Thermona, spol. s r.o. za inovované integrované řízení kaskádových kotelen. Zeptali jsme se vedoucího obchodního úseku Ing. Zdeňka Kuchty, jak toto ocenění vnímá.

Ing. Kuchta:
Samozřejmě, že z něj máme radost. Dostali jsme první zlatou medaili, takže jsme o krok výš oproti loňskému roku, kdy jsme za naši práci obdrželi "jen" čestné uznání. Kaskádové kotelny - to je soustava jednotlivých kotlů, které navzájem spolupracují a jejich výkony se logicky sčítají. Upřesňuji, že letošní ocenění se týká inovovaného systému řízení kaskádových kotelen (2 až 16 kotlů) pomocí zabudovaných interface (to znamená čipů vsazených do jednotlivých kotlů, které spolu navzájem komunikují a umožňují, aby kotelna plynule modulovala v celém svém rozsahu tzn. 18 - 720 kW).

Kde se tyto kotelny především používají?
V panelových domech, hotelech a dalších větších objektech tohoto typu. Chtěl bych upozornit, že kaskádové kotelny lze umístit prakticky všude třeba i v bývalých kočárkárnách na sídlištích.

Jaké přednosti kaskádová kotelna vlastně má?
Je to inteligentní zařízení pracující zcela samostatně bez zásahu "omylného člověka". Využívá standardního hardwaru a softwaru, jehož cena je příznivá (cca 1 % běžných řadičů) je tak dostupné i tomu nejšetrnějšímu uživateli. Kaskádové kotelny jsou relativně levnější než jedna kotelna jiného typu, proto můžeme v tomto případě hovořit o mimořádné investiční výhodnosti našeho produktu. K dalším přednostem patří nadstandardní ekonomika provozu, který je plně automatizován a v neposlední řadě ohleduplnost k životnímu prostředí. Snad to nebude znít neskromně, když řeknu, že kaskádové kotelny v současné době představují, díky dokonalému programování a neomezené možnosti komunikace, technickou špičku řešení, která ve své kategorii nemá konkurenci.

Další podrobnosti o kaskádových kotelnách lze získat na stránkách www.thermona.cz.


 
 
Reklama