Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Poradna Zelená úsporám na TZB-info

S vyhlášením změn programu Zelená úsporám 10. 8. 2009 se zvedla nová vlna zájmu o dotační titul. Portál TZB-info vyšel vstříc čtenářům z řad odborné i laické veřejnosti a připravil ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí a společností SEVEn odbornou poradnu.

Cílem poradny je poskytnout čtenářům zejména technické informace související se zateplováním, úsporami energií, využívání obnovitelných zdrojů energie, a to formou odpovědí na dotazy, které bude možné vkládat přes rozhraní TZB-info. Poradna bude probíhat v pěti rubrikách, odpovídajících oblastem podpory programu Zelená úsporám, doplněných o rubriku pro administrativní otázky:

A. Úspory energie na vytápění - zateplování
B. Výstavba v pasivním energetickém standardu
C. Využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody
D. Kombinace opatření zateplení, výměny zdroje tepla nebo instalace solárně-termických kolektorů, příp. kombinace stavby v pasivním standardu a instalace solárně-termických kolektorů
Z. Otázky k nastavení programu Zelená úsporám, administrativní otázky, pravidla programu apod. (Na otázky v této rubrice bude odpovídat SFŽP.)

Na technické dotazy čtenářů budou odpovídat experti ze společnosti SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie o.p.s. SEVEn působí na trhu již 19 let a zaměřuje se na poskytování konzultačních služeb zejména v oblasti úspor energie. Odborníci, kteří budou na Vaše dotazy reagovat, mají rozsáhlé a dlouhodobé zkušenosti s podporovanými úspornými opatřeními a zároveň disponují velmi dobrou znalostí programu Zelená úsporám.

Dotační program Zelená úsporám byl odstartován 22. dubna. Po necelém půlroce byly podmínky poskytování dotací výrazně zmírněny. Nová pravidla začala platit 17. 8. Jednou ze zásadních novinek programu je poskytování dotací na celkové zateplení panelových bytových domů. Žádosti o dotaci v této části programu je možné podávat od 1. 9. 2009.

 
 
Reklama