Ze stránek dodavatelů energií

Datum: 30.1.2016 13:33  |  Autor: Ing. Jan Schindler

Značka Pražská plynárenská patří i v roce 2016 mezi Superbrands. Plynový kotel s kotlíkovou dotací bez starostí od RWE. Výherkyně velké letní soutěže si převzala plynovou Octavii.

Značka Pražská plynárenská patří i v roce 2016 mezi Superbrands

Rozhodl o tom v rámci rozsáhlého výběrového řízení šestnáctičlenný Brand Council, složený z nezávislých expertů v oblasti komunikace, marketingu, byznysu a médií. Program Superbrands je uznávaným celosvětovým programem a nezávislou autoritou v oblasti hodnocení obchodních značek. Vznikl před více než 15-ti lety ve Velké Británii a dnes probíhá na základě identických kritérií v téměř 90-ti zemích světa na pěti kontinentech. Titul Superbrand je udělován pouze nejlepším značkám na trhu, přičemž do programu samotného se značka sama nemůže nijak přihlásit. Pražská plynárenská byla mezi Superbrands vybrána i v roce 2015.

Plynový kotel s kotlíkovou dotací bez starostí od RWE

Energetická skupina RWE nabízí zájemcům o kotlíkovou dotaci na plynový kotel maximální podporu. Dokáže jim zajistit celý náročný proces změny a modernizace vytápění v rodinných domech, tedy od připojení k plynové soustavě, přes instalaci kotle a domovních rozvodů, ekologickou likvidaci starého kotle, včetně možnosti levného financování celého projektu až po výhodné dodávky zemního plynu. RWE se dohodla na spolupráci s renomovanými partnery – financování zajistí ČSOB a plynové kotle dodá výrobce Viessmann. V rámci balíčku RWE však nebude zákazník odkázán výhradně na jediného výrobce - v případě zájmu bude možné vybírat z široké nabídky kotlů na trhu od dalších zavedených výrobců.

„Naší ambicí je stát se generálním dodavatelem projektu, který pro zákazníka celý proces zaštítí a co je možné, zařídí. Chceme, aby člověk, který si vybere RWE pro výměnu kotle v rámci kotlíkových dotací, měl s realizací minimum starostí. Proto jsme do našeho balíčku služeb zařadili například služby energetického auditora, likvidaci starého kotle, nebo také možnost výhodného financování, protože dotace se vyplácí s velkým časovým odstupem,“ řekl Dušan Malý, jednatel RWE Distribuční služby. Momentálně se dají zájemci o kotlíkové dotace rozdělit do dvou skupin. Jedna už si veškeré potřebné papírování vyřídila a čeká na posouzení žádosti krajským úřadem, aby následně mohla přikročit k realizaci svého projektu s výměnou kotle. Druhá skupina teprve shání informace o dotacích.

„Pro lidi, kteří už si žádost podali nebo ji v nejbližších dnech podají sami, začne po schválení dotace další kolotoč zařizování. Budou shánět topenáře, vybírat kotel, a také uvažovat o tom, jak projekt do vyplacení peněz financovat. S našimi partnery jich všech starostí zbavíme, pomůžeme jim zajistit celý projekt ve vysoké kvalitě na klíč,“ uvedl Radek Starý, manažer projektu Kotel s dotací RWE, a dodal: „Lidem, kteří s vyplňováním žádosti ještě nezačali nebo si s ním nevědí rady, ochotně poradíme a pomůžeme.“

RWE momentálně pro své klienty už zpracovává desítky projektů realizace výměny kotle, kde už žádosti byly podány. „Postupně očekáváme zájem v řádu stovek zájemců. Je těžké vyznat se ve všech podmínkách pro získání dotace. Někdy může být problém sehnat i kvalitního topenáře. Lidé díky naší nabídce nebudou ztrácet čas, jednoduše a rychle za ně vyřídíme vše potřebné. A pokud někdo právě nemá peníze na investici, zajistíme pro něj půjčku s bezkonkurenční úrokovou sazbou 5,9 %. Překlenovací úvěr bude samozřejmě možné bez penalizace kdykoliv splatit pomocí peněz ze získané dotace,“ doplnil D. Malý.

Výherkyně velké letní soutěže si převzala plynovou Octavii

Hlavní cena velká letní soutěže RWE, Škoda Octavia s CNG pohonem, už má nového majitele. Klíčky od úsporného vozu si převzala výherkyně z Moravskoslezského kraje.

Zprávě o výhře paní Dušková dlouho nemohla uvěřit. „Byl to pro mne šok. Stále jsem do telefonu opakovala, že tomu nevěřím. V životě jsem nic nevyhrála,“ řekla šťastná výherkyně.

Po splnění všech právních náležitostí, si paní Dušková převzala klíčky od zbrusu nové Octavie G-Tec. Jako jediná z téměř čtyř tisíc soutěžících naprosto přesně odhadla odpověď na soutěžní otázku: Kolik dm3 CNG je potřeba na cestu vozem Škoda Octavia G-TEC z nejzápadněji do nejvýchodněji položeného Zákaznického centra RWE v České republice? Jak paní Dušková v soutěžním formuláři správně uvedla, je na takovou cestu napříč republikou potřeba 33 306 dm3 stlačeného zemního plynu. S výpočtem si hlavu však nelámala, jednalo se prý jen o šťastný tip.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Brně se budou montovat díly do kosmických raket, hala již stojíStavby z přírodních materiálů představila konference se zahraniční účastíKärcher se stal reklamním partnerem nového filmu „Mission: Impossible - Fallout"Hliníkové žlaby SATJAM nyní ke střeše ZDARMA