Společnosti Česká Regionální Energetika s.r.o. zanikla licence na obchod s elektřinou a plynem

Datum: 4.3.2017 19:39  |  Autor: Ing. Jan Schindler, podle tiskových zpráv OTE a České regionální energetiky

Operátor trhu obdržel od Energetického regulačního úřadu informaci o zániku licence na obchod s elektřinou společnosti Česká Regionální Energetika s.r.o.

Operátor trhu v souladu s § 58 vyhlášky č. 408/2015 Sb., o Pravidlech trhu s elektřinou, informuje o této skutečnosti účastníky trhu.¨ Operátor trhu v souladu s § 118 odst. 5 vyhlášky č. 349/2015 Sb., o Pravidlech trhu s plynem, ve znění pozdějších předpisů, dále oznamuje, že pozastavuje činnost společnosti Česká Regionální Energetika s.r.o., IČ: 04549295, EIC: 27XCRENERGETIKAX, z důvodu pozbytí oprávnění dodávat plyn.

Příjem rychlé změny dodavatele je umožněn v období od 2.3.2017 do 5.3.2017 do 8:00 hodin. Zahájení dodávek dodavatelem poslední instance, nebo jiným dodavatelem na základě rychlé změny dodavatele, nebo odpojení zákazníka, nastane 6.3.2017 v 6:00 hodin.

Vyjádření dodavatele zveřejněné na webových stránkách:

V průběhu včerejšího dne se na stránkách operátora trhu OTE, a.s. objevilo oznámení, že naše společnost Česká Regionální Energetika a.s. pozbyla licenci k obchodu s elektřinou a plynem. Touto tiskovou zprávou chceme uklidnit všechny naše věrné zákazníky a obchodní partnery, že naše společnost nekončí jako dodavatel plynu a elektřiny, ale pouze musí v krátké době vyřešit administrativní pochybení, které se vyskytlo, v souvislosti s převodem udělené licence k obchodu s elektřinou a plynem při přeměně naší společnosti ze společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost, kterou jsme procházeli, abychom posílili naší kapitálovou sílu a byli tak schopni zajistit lepší služby.

Na nápravě výše uvedené chyby usilovně pracujeme a věříme, že v řádu několika dní bude vše v pořádku a tato nepříjemnost nebude mít žádný podstatný vliv na naše další působení na trhu a zajištění našich služeb pro zákazníky.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Smlouva na dodávku elektřiny nebo plynu po telefonu – výhody a úskalí

18.2.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Uzavírání smlouvy na dodávku elektřiny nebo plynu po telefonu je novou hybnou silou na našem energetickém trhu pro domácnosti a pro malé firmy. Jaké postavení má obchodník a jaké zákazník? V čem spočívá záludnost takových smluv a jak se může zákazník bránit?

ČEZ začal nabízet ekologický produkt pro motoristy Zelenou elektřinu

15.2. 6:01   Nový produkt od ČEZ Prodej „Elektřina pro dobíjení“ zaručuje motoristům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách. více >>>
14.2. 7:43   Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) bylo loni uzavřeno 6875 kontraktů, tedy v průměru 28 kontraktů denně. více >>>

IV. čtvrtletí 2017 v energetice: Růst výroby elektřiny, nižší spotřeba plynu

13.2. 6:22   Energetický regulační úřad zveřejnil statistiky elektroenergetiky a plynárenství za poslední čtvrtletí loňského roku. více >>>

Změny dodavatelů v roce 2017 – úspěšní, neúspěšní, trendy

11.2.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Po propadu v počtu změn dodavatelů v několika předcházejících letech již druhým rokem počty zákazníků, kteří změnili dodavatele, opět rostou. Jaký byl vývoj počtu změn v posledních letech, jaké trendy dominují současným trhem? Kdo je nejúspěšnějším a kdo se drží na chvostu pelotonu?
diskuse: 1 příspěvek, 13.02.2018 18:38
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStovky let zapomenutá technologie pomáhá chránit stavby proti zemětřeseníVIDEO: Moderní a úsporný rodinný dům stavěli ze dřeva, slámy i hlínyPřeživší pádu vilémovského mostu: Podpěry klenby se uvolňovalyJaký druh vytápění zvolit v nízkoenergetických a pasivních domech?