Pozvánka na největší akci TZB v roce 2016 - veletrh MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT

Datum: 21.2.2016  |  Organizace: Reed Exhibitions Italia  |  Firemní článek

Již za necelý měsíc bude zahájen letošní největší evropský veletrh v oboru TZB - milánský MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT, jehož 40. ročník se koná od 15. do 18. března na výstavišti Fiera Milano a který nabízí pod společným mottem „Global Comfort Technology“ vyčerpávající přehled nejlepších produktů ve čtyřech základních kategoriích: vytápění, chlazení, voda a energie.


Veletrhu se účastní špičkoví italští i mezinárodní výrobci z oborů vytápění, klimatizace, chlazení, výroby ventilů, hardware, sanitární technologie, úpravy vody a obnovitelných energií a rovněž automatizace domácností a budov. Celý obor TZB patří mezi technologicky nejvyspělejší, strategicky významné průmyslové segmenty, s neustále integrovanými produkty, systémy a řešeními i ekonomickými přínosy a pracovními příležitostmi. Tomuto trendu odpovídá i zájem firem i návštěvníků o veletrh MCE, jehož minulého ročníku v roce 2014 se zúčastnilo 2 039 vystavovatelů, z toho 871 ze zahraničí a bezmála 156 tisíc odborných návštěvníků, z toho 36 tisíc zahraničních ze 146 zemí. Letos se očekává opět účast 2 000 vystavujících firem z 53 zemí.

Integrace – klíč k budoucnosti

Základem koncepce veletrhu MCE 2016 je vysoký stupeň integrace systémů a řešení, světa elektrické energie se světem tepla, obvodových plášťů budov s instalačními technologiemi a inteligentními systémy řízení snižujícími spotřebu energie, chránícími životní prostředí a zachovávajícími přírodní zdroje.

Průzkum technologií zaměřených na energetickou účinnost, který pro MCE provádí Energy & Strategy Group univerzity Politecnico di Milano: „Účinnost využití energie u konečných uživatelů v obytných budovách“ ukazuje, že řešení zaměřená na maximální energetickou účinnost, například tepelná čerpadla, systémy automatizace budov nebo kondenzační kotle, v celkovém objemu stoupnou o zhruba 12,8 miliardy EUR; řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie, například větrné miniturbíny, fotovoltaika, solární/termální systémy a kogenerační mikrosystémy a rovněž spalování biomasy dosáhnou objemu 4 miliard EUR. Dále se odhaduje, že integrovaná řešení, například sluneční fotovoltaika + tepelná čerpadla, sluneční fotovoltaika + tepelná čerpadla + baterie pro uchování sluneční energie apod., dosáhnou objemu 0,87 miliardy EUR. Všechny prognózy se týkají období příštích tří let v Itálii. Úspěch při řešení této mimořádné výzvy bude vyžadovat synergii informací, znalostí a výzkumu.

Hlavním tématem doprovodných konferencí a akcí veletrhu MCE 2016 jsou zejména „Technologie, nástroje a marketingové strategie“. Jednou z nejaktuálnějších otázek, jíž bude věnována pozornost v celém programu konferencí, je prezentace „Prognózy a cyklické zprávy o trhu obytných a průmyslových instalací v Itálii“; přehled o situaci na trhu a představení mobilní prezentace TERMOEVOLUCE: nová pravidla – nové příležitosti, což je společný projekt organizací ANGAISA, ASSISTAL, ASSOTERMICA a MCE věnovaný novému energetickému označení a opatření v rámci tzv. Ecodesignu.

Na veletrh MCE - MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT 2016 se vrátí projekty Percorso Efficienza & Innovazione a Oltre la Classe A. Záměrem těchto dvou synergických akcí je zdůraznit technologickou výjimečnost a kvalitu výrobků představených v plnohodnotně vybavené budově přímo na výstavišti.

Dalším úspěšným projektem je THAT’S SMART – konference a výstavní expozice věnované automatizaci domácností a budov. Letos jsou partnery této akce ANIE a ANIE RINNOVABILI.

Novinkou na veletrhu MCE 2016 bude MCEMASTER - místo pro fyzická i online setkání určené zejména pro subjekty, které instalují zařízení a technologie.

Další doprovodné akce organizují italské odborné asociace, např. Italská asociace prodejců instalačních a sanitárních zařízení, TZB, podlahových krytin, dlaždic, koupelnových armatur a koupelnového vybavení představí systém CasANGAISA. Svoji expozici bude mít tradičně i Federace italských asociací strojírenského průmyslu ANIMA.

Podrobné informace včetně seznamu vystavovatelů naleznete na www.mcexpocomfort.it

 

Datum: 21.2.2016
Organizace: Reed Exhibitions ItaliaSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSuché klima ničí zdraví. Pomůže zvlhčovač vzduchuPovrchová úprava střechy Lindab Premium za cenu základní úpravy ClassicVýstavba průmyslových objektů je na vzestupu, jejich návrh si zaslouží architekta