Hlučná tepelná čerpadla?

Datum: 21.3.2014 1:47  |  Autor: Ing. Zdeněk Jícha  |  Organizace: REVEL, s.r.o.

Tepelným čerpadlům vzduch-voda bývá často vytýkána nadměrná hlučnost, proto se firma Revel při posledních inovacích zaměřila právě na tento problém.

REVEL, s.r.o.
Dubno 127
261 01 Příbram

tel.:318 541 907
e-mail:
web:www.revel-pex.com
Hlavním zdrojem hluku u těchto typů čerpadel není kompresor nýbrž ventilátor. Musí jím totiž projít cca 4 až 5 tisíc m3 vzduchu za hodinu - vztaženo na 10kW nominálního výkonu.

Při vývoji se odborníci zabývali především otázkou tvaru vrtule, což je faktor, který může hlučnost naprosto zásadně ovlivnit.

  • Do všech nově vyrobených typů tepelných čerpadel Revel, tedy LWRa,LWRb i LWRc, byla po ukončení testů umístěna speciální čtyřlistá vrtule postavená na míru difusoru.
  • Zároveň firma přešla u všech zařízení ze sacího režimu na režim tlačný, který kromě jiných výhod hluk ventilátoru rovněž významně snižuje.
Tepelná čerpadla vzduch-voda Revel byla poté podrobena několika měřením hluku v SZÚ Brno.
Výsledky měření jsou více než uspokojivé. Je téměř jisté, že vás bude doma rušit více vaše lednička než tepelné čerpadlo REVEL, ať už je vaše nebo sousedovo.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Projekty 2017

 
 

Aktuální články na ESTAV.czZměny pro stavebníka rodinného domu po novele stavebního zákona od ledna 2018Město pro kaktusy: Budova na místě staré skládky využívá průhledné fotovoltaické skloCeny nemovitostí: Rodinné domy zdražují rychleji než bytyCentral Group: Nová možnost financování, která pomáhá řešit dostupnost bydlení