Hlučná tepelná čerpadla?

Datum: 21.3.2014 1:47  |  Autor: Ing. Zdeněk Jícha  |  Organizace: REVEL, s.r.o.

Tepelným čerpadlům vzduch-voda bývá často vytýkána nadměrná hlučnost, proto se firma Revel při posledních inovacích zaměřila právě na tento problém.

REVEL, s.r.o.
Dubno 127
261 01 Příbram

tel.:318 541 907
e-mail:
web:www.revel-pex.com
Hlavním zdrojem hluku u těchto typů čerpadel není kompresor nýbrž ventilátor. Musí jím totiž projít cca 4 až 5 tisíc m3 vzduchu za hodinu - vztaženo na 10kW nominálního výkonu.

Při vývoji se odborníci zabývali především otázkou tvaru vrtule, což je faktor, který může hlučnost naprosto zásadně ovlivnit.

  • Do všech nově vyrobených typů tepelných čerpadel Revel, tedy LWRa,LWRb i LWRc, byla po ukončení testů umístěna speciální čtyřlistá vrtule postavená na míru difusoru.
  • Zároveň firma přešla u všech zařízení ze sacího režimu na režim tlačný, který kromě jiných výhod hluk ventilátoru rovněž významně snižuje.
Tepelná čerpadla vzduch-voda Revel byla poté podrobena několika měřením hluku v SZÚ Brno.
Výsledky měření jsou více než uspokojivé. Je téměř jisté, že vás bude doma rušit více vaše lednička než tepelné čerpadlo REVEL, ať už je vaše nebo sousedovo.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Projekty 2017

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSuché klima ničí zdraví. Pomůže zvlhčovač vzduchuPovrchová úprava střechy Lindab Premium za cenu základní úpravy ClassicVýstavba průmyslových objektů je na vzestupu, jejich návrh si zaslouží architekta