Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Mírný růst indikativních cen pro konec roku

Indikativní ceny plynu pro čtvrté čtvrtletí vzrostly o 10 Kč/MWh, proti indikativním cenám na začátku roku jsou však výrazně nižší.

Indikativní ceny plynu pro poslední čtvrtletí letošního roku vzrostly v porovnání s předchozím čtvrtletím v průměru o 10 Kč/MWh. Ve skupině odpovídající charakteru odběru „vytápění" nyní dosahují výše 767 Kč/MWh. Růst je patrný i v meziročním srovnání (+ 1,6 %, resp. + 12 Kč/MWh), oproti historicky nejvyšší hodnotě dosažené v letošním prvním čtvrtletí však indikativní ceny plynu klesly o 68 Kč/MWh (- 8,1 %).

Indikativní ceny plynu zveřejněním údajů pro nadcházející čtvrtletí zahajují čtvrtý rok své existence. Indikativní ceny nejsou cenovým diktátem pro dodavatele, povahou odpovídají spíše orientační ceně. Jejich úkolem je nabídnout spotřebitelům ukazatel „férové" hodnoty, za kterou si mohou aktuálně sjednat dodávky plynu pro svou domácnost. Pomoci mohou nejen při přechodu k jinému dodavateli, ale také při vyjednávání s tím současným.

Kalkulátor cen energií TZB - info již zveřejnil indikativní ceny pro čtvrté čtvrtletí. V pořadí cenové výhodnosti se tak hranice posouvá o jednotky, konkrétně při roční spotřebě 20 MWh se indikativní cena posouvá z 42. na 46. pozici z 281 nabídek.
 
 
Reklama