Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nano Energies slaví 10 let na trhu, otevírá zelené kanceláře v DRNu

Datum: 11.10.2018 21:20  |  Autor: Ing. Jan Schindler, redakce podle tiskové zprávy společnosti Nano Energies

Česká energetická firma Nano Energies oslavila na konci září 10 let od svého založení a přesouvá sídlo do šestého patra budovy DRN na Národní třídě.

Tým 50 analytiků, IT inženýrů a pracovníků zákaznické podpory pracuje nově v živých kancelářích. Interiér od architekta Pavla Kříže navazuje na filozofii zelené střechy a porostlé fasády budovy DRN vystavěné v bývalé proluce v centru Prahy, a hlavně na principy fungování samotného Nano Energies.

“Příroda a technologie patří k sobě. Jejich propojení už deset let ukazujeme na inovacích v moderní energetice a teď se naše práce odráží i v prostorech, kde tvoříme. Centrum velkého města může být inspirativní, zelené místo nabité energií, která se pak zase vrací do přírody,” popisuje zakladatel a jeden ze tří akcionářů Nano Energies, Petr Rokůsek. Firmu založil před 10 lety z odhodlání používat technologie ve prospěch přírody a zmírnit tak dopady lidské expanze a nastavit pro naše děti udržitelný vývoje na Zemi.

Podobu nového sídla Nano Energies navrhl architekt Pavel Kříž ze studia Komplits, který je autorem například oceněné olomoucké restaurace Entreé. V interiéru ukazuje, že svět technologií a přírody lze snadno přirozeně propojovat, když se nebojíme překračovat zažité stereotypy. Centrem místností se tak vine záhon z květin, na zdech roste mech a celému prostoru dominuje strom, pod jehož korunou na obrazovkách s holografickou promítací stěnou bez přestání probíhají obchody se spotovou elektřinou v šesti různých zemích světa.

“Chtěli jsme ukázat, že když mezi přírodu a technologiemi nebudeme stavět hranice, tak se nám může pracovat svobodněji a energie ze společné práce a tvorby je čistější a silnější,” popisuje architekt Kříž. Je i autorem atypického nábytku, osvětlení a vybavení kanceláří, které na míru dodali výhradně lokální výrobci a zahradníci.

Autorem celého projektu budovy DRN, která vyrostla na rohu Národní a Mikulandské, je architekt Stanislav Fiala, který na střechu umístil zelenou odpočinkovou zónu a do jednotlivých pater pak i travnaté terasy.

Nano Energies je na trhu znám jako úspěšný obchodník na spotových trzích s elektřinou, a také jako inovativní firma, které se v moderní energetice podařilo realizovat sérii zdánlivě neuskutečnitelných vizí. Za svou dobu existence se prosadila v 6 zemích světa – v Holandsku, Anglii, Belgii či Slovensku a plánuje rozšiřovat svůj model spotového obchodování do dalších evropských zemí. Společnost pravidelně zaznamenává dvouciferný růst tržeb.

Už pět let poskytuje Nano Energies jako první na trhu také chytré řízení větším výrobcům a odběratelům elektřiny, kteří jsou flexibilní, což znamená, že dokážou svoji spotřebu nebo výrobu v průběhu dne zvyšovat, snižovat či přerušit. Fakticky tak firma podle označení nové EU legislativy zastává roli tzv. agregátora flexibility trhu s elektřinou.

Rostoucí je také zájem o 100% čistou zelenou elektřinu z lokálních zdrojů, kterou Nano Energies dodává firmám i domácnostem od roku 2008.

Příroda nám pomáhá a my jí to vracíme. Nano Energies každý rok ze svého zisku rozděluje 10 % neziskovým projektů a na podporu občanské společnosti. Dalších 10 % pak firma investuje do výzkumu a vývoje nových technologií pro sdílení elektřiny.

O Nano Energies:

Nano Energies je moderní česká energetická společnost, která na trhu působí od roku 2008. Prostřednictvím dceřiných společností efektivně a udržitelně obchoduje s elektřinou a přináší tak firmám i běžným uživatelům více svobody. Od roku 2013 stojí v čele společnosti akcionáři Petr Rokůsek, Tomáš Janeček a Jan Škampa.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

innogy zdražuje plyn

12.12. 8:08   Největší dodavatel zemního plynu v republice od 22.1.2019 zdražuje plyn. Domácnosti zaplatí v příštím roce o jedno až pět procent více. více >>>

Listopad na ČMKBK: Ceny elektřiny a zemního plynu znovu klesly

11.12. 20:37   Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v listopadu uzavřeno 409 kontraktů na dodávku 332 tisíc MWh elektřiny. více >>>

Indikativní ceny pro první čtvrtletí 2019

2.12. 9:49   Energetický regulační úřad stanovuje indikativní ceny plynu za účelem usnadnit zákazníkům orientaci v cenách. Indikativní ceny se mění každé čtvrtletí. více >>>

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 48. TÝDEN 2018

2.12. 9:42   Cena zemního plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno ve 48. týdnu stoupla. více >>>

ERÚ zveřejnil regulované ceny v elektroenergetice a plynárenství pro rok 2019

1.12.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Regulované ceny v elektroenergetice na hladině velmi vysokého a vysokého napětí klesnou o 4 %, resp.o 2,2 %, na hladině nízkého napětí dojde k navýšení v průměru o 2,1 %. Regulované ceny v plynárenství pro velkoodběratele porostou přibližně o 0,5 %, pro maloodběratele klesnou téměř o 2,5 %, v průměru za obě kategorie dojde k poklesu o 0,6 %.
diskuse: 1 příspěvek, 07.12.2018 14:15