Vláda ČR jmenovala nového předsedu Rady Energetického regulačního úřadu

Datum: 7.8.2018 03:00  |  Zdroj: Tisková zpráva Energetického regulačního úřadu

Od 1. srpna 2018 jmenovala Vláda ČR nového předsedu Rady Energetického regulačního úřadu. Stal se jím Vratislav Košťál, který zároveň obhájil svůj mandát člena Rady ERÚ pro další pětileté funkční období.

JUDr. PhDr. Vratislav Košťál, člen Rady ERÚ pro rezorty legislativně-správní, vědy a výzkumu. Zdroj: www.eru.cz
JUDr. PhDr. Vratislav Košťál, člen Rady ERÚ pro rezorty legislativně-správní, vědy a výzkumu. Zdroj: www.eru.cz

Post předsedy Rady ERÚ může podle energetického zákona zastávat nejvýše po tři roky. „To, že předsednictví bezprostředně navazuje na mou předchozí činnost v Radě ERÚ, je bezesporu výhodou – nejen pro úřad, ale především pro spotřebitele, které máme chránit, a pro regulované subjekty, které potřebují stabilní a předvídatelné prostředí. Vím, co bych chtěl změnit, a věřím, že jasně definované priority hrály důležitou roli při mém jmenování," říká ke svému nástupu Vratislav Košťál, předseda Rady ERÚ.

Hlavním bodem činnosti úřadu zůstává ochrana spotřebitele. Primárně chce ERÚ plněji využít těch nástrojů, které mu zákony již nyní dávají k ochraně spotřebitelů jako zpravidla slabší smluvní strany. ERÚ by také měl v případě, že jej k tomu vyzvou gestoři zákona, přiložit ruku k dílu ohledně nutných příprav novel energetického zákona nebo zákona o ochraně spotřebitele. Směrem dovnitř úřadu chce nový předseda Rady stabilizovat jeho personální základ, čili zastavit a odstranit krizi v oblasti lidských zdrojů. S odbřemeněním stávajících zaměstnanců souvisí i výlučné soustředění se na témata, která úřadu přísluší řešit v rámci jeho kompetencí.

Předseda Rady by rovněž rád přispěl k profesionalizaci zaměstnanců posílením jejich vzdělávání a také adresnější motivací prostřednictvím odměňování a cílených nepeněžitých benefitů. Ke zkvalitnění fungování úřadu dle názoru nového předsedy Rady ERÚ přispěje i důslednější rozpracování ročního plánu činnosti úřadu na příští rok, a to mj. i s cílem zlepšení úrovně následně vydávané výroční zprávy.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 33. TÝDEN 2018

21.8. 5:45   Cena zemního plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno proti předchozímu týdnu vzrostla. více >>>

Co dělat, když ceny energií stoupají

14.8.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Po dlouhém období poklesu cen elektřiny a zemního plynu nastal obrat. Zákazníci dosud nebyli zvyklí na zdražování v liberalizovaném trhu, je to pro ně nová situace. Jak se zdražování dotkne zákazníků? Jak budou postupovat dodavatelé?

Zkrácení přenesení odpovědnosti u odběrných míst dodavatele Energie Pro, s.r.o.

12.8. 20:02   U části odběrných míst, do kterých zajišťuje dodávku elektřiny a plynu společnost Energie Pro, s.r.o., není od 1. 8. 2018 zajištěno přenesení odpovědnosti za odchylku. více >>>

Na Energetické burze ČMKBK bylo v letošním 1. pololetí uzavřeno téměř 2 500 kontraktů

4.8.2018 | Ing. Jan Schindler, podle tiskové zprávy ČMKBK, redakce
Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) bylo za prvních šest měsíců letošního roku uzavřeno 2489 kontraktů na dodávku 1,804 milionu megawatthodin (MWh) elektřiny a zemního plynu pro konečné zákazníky v hodnotě 1,408 miliardy korun.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Opuštěnou sklárnu u Teplic nahradí moderní průmyslový areálŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrch