Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vláda ČR jmenovala nového předsedu Rady Energetického regulačního úřadu

Datum: 7.8.2018 03:00  |  Zdroj: Tisková zpráva Energetického regulačního úřadu

Od 1. srpna 2018 jmenovala Vláda ČR nového předsedu Rady Energetického regulačního úřadu. Stal se jím Vratislav Košťál, který zároveň obhájil svůj mandát člena Rady ERÚ pro další pětileté funkční období.

JUDr. PhDr. Vratislav Košťál, člen Rady ERÚ pro rezorty legislativně-správní, vědy a výzkumu. Zdroj: www.eru.cz
JUDr. PhDr. Vratislav Košťál, člen Rady ERÚ pro rezorty legislativně-správní, vědy a výzkumu. Zdroj: www.eru.cz

Post předsedy Rady ERÚ může podle energetického zákona zastávat nejvýše po tři roky. „To, že předsednictví bezprostředně navazuje na mou předchozí činnost v Radě ERÚ, je bezesporu výhodou – nejen pro úřad, ale především pro spotřebitele, které máme chránit, a pro regulované subjekty, které potřebují stabilní a předvídatelné prostředí. Vím, co bych chtěl změnit, a věřím, že jasně definované priority hrály důležitou roli při mém jmenování," říká ke svému nástupu Vratislav Košťál, předseda Rady ERÚ.

Hlavním bodem činnosti úřadu zůstává ochrana spotřebitele. Primárně chce ERÚ plněji využít těch nástrojů, které mu zákony již nyní dávají k ochraně spotřebitelů jako zpravidla slabší smluvní strany. ERÚ by také měl v případě, že jej k tomu vyzvou gestoři zákona, přiložit ruku k dílu ohledně nutných příprav novel energetického zákona nebo zákona o ochraně spotřebitele. Směrem dovnitř úřadu chce nový předseda Rady stabilizovat jeho personální základ, čili zastavit a odstranit krizi v oblasti lidských zdrojů. S odbřemeněním stávajících zaměstnanců souvisí i výlučné soustředění se na témata, která úřadu přísluší řešit v rámci jeho kompetencí.

Předseda Rady by rovněž rád přispěl k profesionalizaci zaměstnanců posílením jejich vzdělávání a také adresnější motivací prostřednictvím odměňování a cílených nepeněžitých benefitů. Ke zkvalitnění fungování úřadu dle názoru nového předsedy Rady ERÚ přispěje i důslednější rozpracování ročního plánu činnosti úřadu na příští rok, a to mj. i s cílem zlepšení úrovně následně vydávané výroční zprávy.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

LISTOPAD NA ČMKBK: CENY ELEKTŘINY A ZEMNÍHO PLYNU ZNOVU KLESLY

11.12. 20:37   Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v listopadu uzavřeno 409 kontraktů na dodávku 332 tisíc MWh elektřiny. více >>>

Indikativní ceny pro první čtvrtletí 2019

2.12. 9:49   Energetický regulační úřad stanovuje indikativní ceny plynu za účelem usnadnit zákazníkům orientaci v cenách. Indikativní ceny se mění každé čtvrtletí. více >>>

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 48. TÝDEN 2018

2.12. 9:42   Cena zemního plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno ve 48. týdnu stoupla. více >>>

ERÚ zveřejnil regulované ceny v elektroenergetice a plynárenství pro rok 2019

1.12.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Regulované ceny v elektroenergetice na hladině velmi vysokého a vysokého napětí klesnou o 4 %, resp.o 2,2 %, na hladině nízkého napětí dojde k navýšení v průměru o 2,1 %. Regulované ceny v plynárenství pro velkoodběratele porostou přibližně o 0,5 %, pro maloodběratele klesnou téměř o 2,5 %, v průměru za obě kategorie dojde k poklesu o 0,6 %.
diskuse: 1 příspěvek, 07.12.2018 14:15

Nepoptávejte energie na základě starých ceníků, počkejte si na nové

30.11. 7:40   Lidé poptávají elektřinu nebo plyn na základě starších ceníků. Máme obavy, že jim nový obchodník brzy sdělí, že vybraný ceník bude obsahovat vyšší ceny a zákazníci budou zklamáni. více >>>