Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vláda ČR jmenovala nového předsedu Rady Energetického regulačního úřadu

Datum: 7.8.2018 03:00  |  Zdroj: Tisková zpráva Energetického regulačního úřadu

Od 1. srpna 2018 jmenovala Vláda ČR nového předsedu Rady Energetického regulačního úřadu. Stal se jím Vratislav Košťál, který zároveň obhájil svůj mandát člena Rady ERÚ pro další pětileté funkční období.

JUDr. PhDr. Vratislav Košťál, člen Rady ERÚ pro rezorty legislativně-správní, vědy a výzkumu. Zdroj: www.eru.cz
JUDr. PhDr. Vratislav Košťál, člen Rady ERÚ pro rezorty legislativně-správní, vědy a výzkumu. Zdroj: www.eru.cz

Post předsedy Rady ERÚ může podle energetického zákona zastávat nejvýše po tři roky. „To, že předsednictví bezprostředně navazuje na mou předchozí činnost v Radě ERÚ, je bezesporu výhodou – nejen pro úřad, ale především pro spotřebitele, které máme chránit, a pro regulované subjekty, které potřebují stabilní a předvídatelné prostředí. Vím, co bych chtěl změnit, a věřím, že jasně definované priority hrály důležitou roli při mém jmenování," říká ke svému nástupu Vratislav Košťál, předseda Rady ERÚ.

Hlavním bodem činnosti úřadu zůstává ochrana spotřebitele. Primárně chce ERÚ plněji využít těch nástrojů, které mu zákony již nyní dávají k ochraně spotřebitelů jako zpravidla slabší smluvní strany. ERÚ by také měl v případě, že jej k tomu vyzvou gestoři zákona, přiložit ruku k dílu ohledně nutných příprav novel energetického zákona nebo zákona o ochraně spotřebitele. Směrem dovnitř úřadu chce nový předseda Rady stabilizovat jeho personální základ, čili zastavit a odstranit krizi v oblasti lidských zdrojů. S odbřemeněním stávajících zaměstnanců souvisí i výlučné soustředění se na témata, která úřadu přísluší řešit v rámci jeho kompetencí.

Předseda Rady by rovněž rád přispěl k profesionalizaci zaměstnanců posílením jejich vzdělávání a také adresnější motivací prostřednictvím odměňování a cílených nepeněžitých benefitů. Ke zkvalitnění fungování úřadu dle názoru nového předsedy Rady ERÚ přispěje i důslednější rozpracování ročního plánu činnosti úřadu na příští rok, a to mj. i s cílem zlepšení úrovně následně vydávané výroční zprávy.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 41. TÝDEN 2018

16.10. 8:46   Ceny zemního plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno ve 41. týdnu znovu klesly. více >>>

Energie zdražují – jak posuzovat cenovou nabídku

13.10.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Dodavatel vám oznámil, že zvyšuje ceny elektřiny nebo plynu a vám se zdá nová cena příliš vysoká. Jak posuzovat výhodnost cenových nabídek? Jak zjistit aktuální cenovou úroveň a je možné si nakoupit ještě nyní za staré ceny?

McDonald´s ve spolupráci s ČEZ rozšiřuje nabídku své sítě o rychlodobíjecí stanice pro elektromobily

12.10. 6:47   Řetězec rychlého stravování McDonald´s umožňuje svým zákazníkům z řad řidičů elektromobilů rychlé dobití baterií vozů. více >>>

Nano Energies slaví 10 let na trhu, otevírá zelené kanceláře v DRNu

11.10. 21:20   Česká energetická firma Nano Energies oslavila na konci září 10 let od svého založení a přesouvá sídlo do šestého patra budovy DRN na Národní třídě. více >>>

Na Dlouhých stráních instalovali obří oběžné kolo, díky vyšší účinnosti může vyrobit více elektřiny

11.10. 7:48   Na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně technici instalovali nové obří oběžné kolo, které roztáčí jednu ze dvou turbín elektrárny. více >>>
 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška