Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyjádření aukční společnosti eCentre k ukončení činnosti One Energy

Datum: 22.3.2018 21:24  |  Autor: Ing. Jan Schindler, redakce podle tiskové zprávy eCentre

Podle oznámení Operátora trhu s energiemi ČR ze dne 22. 3. 2018 společnost One Energy & One Mobile, a.s. s platností ode dne 22. 3. 2018 pozbyla možnost dodávat elektrickou energii a zemní plyn.

VAŠE DODÁVKY NEJSOU OHROŽENY. ODPOJENÍ VÁM NEHROZÍ

Na základě Energetického zákona č.458/2000 Sb. § 12a, je pro tyto případy na ener getickém trhu zřízena funkce Dodavatele poslední instance, což je subjekt na trhu s elektřinou nebo zemním plynem, který má zákonem stanovenou povinnost dodávat zákazníkům energie v situaci, kdy jejich dodavatel pozbyl oprávnění energie dodávat.

Na základě výše uvedeného paragrafu energetického zákona NEJSOU VAŠE DODÁVKY ENERGIÍ OHROŽENY A BUDOU I NADÁLE PLYNULE POKRAČOVAT.

NOVÉHO DODAVATELE VÁM ZAJIŠŤUJEME

Jelikož máte uzavřenou smlouvu o dodávkách energií se společností One Energy & One Mobile, a.s. prostřednictvím LICITU a aukční síně eCENTRE, a.s., budeme Vás obratem kontaktovat s řešením zajištění nového dodavatele energií. Připravujeme pro Vás NOVÉ SMLOUVY o dodávkách energií, které zajistí plnění veškerých legislativních požadavků. Není tak zapotřebí, abyste podnikali jakékoli kroky. Vše vyřešíme za Vás, se samozřejmou možností naše řešení nevyužít.

DOPORUČUJEME VÁM UČINIT TYTO KROKY

  • zrušit neprodleně trvalé příkazy na hrazení záloh elektřiny či zemního plynu vůči společnosti One Energy & One Mobile a.s.
  • obdobně zrušit povolení k inkasu plateb elektřiny a zemního plynu vůči společnosti One Energy & One Mobile a.s.
  • nehradit či nepovolovat platby přes SIPO vůči společnosti One Energy & One Mobile a.s.

POZOR!

DOPORUČUJEME NEREAGOVAT NA NABÍDKY RŮZNÝCH DODAVATELŮ, KTEŘÍ VÁS NYNÍ MOHOU KONTAKTOVAT A VYVOLAT VE VÁS ZBYTEČNÉ OBAVY. O dodávky energií v následném období se obávat nemusíte. Vše máte zajištěno a smlouva s novým dodavatelem Vám z naší strany bude zaslána v nejbližších dnech.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Elektřinu nebo plyn lze nově koupit jednoduše jako v e-shopu

19.3. 00:42   Sjednání dodávky elektřiny či plynu tak, jak jsme zvyklí z klasických e-shopů. To je novinka Europe Easy Energy (3-E), díky které si mohou zákazníci zařídit výhodnou elektřinu či plyn jednoduše. více >>>

ERÚ udělil rekordní pokutu

18.3. 20:11   Nekalé obchodní praktiky a další stovky přestupků proti zákonu o ochraně spotřebitele a energetickému zákonu, navíc s recidivou jsou důvody, pro které ERÚ uložil dosud nejvyšší pokutu. více >>>

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 11. TÝDEN 2019

18.3. 7:46   Cena zemního plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno se držela na letošním minimu, elektřina zdražila. více >>>

Dodavatele energií vybírají Češi podle ceny a solidnosti

16.3.2019 | Ing. Jan Schindler
Mezi rozhodující kritéria při výběru dodavatele energií patří pro většinu českých zákazníků kromě ceny i důvěryhodnost a dobrá pověst firmy. Velkou důležitost Češi přikládají také finanční stabilitě zvolené společnosti. Zároveň podle většiny dotazovaných dominantní dodavatelé energií cíleně straší spotřebitele v souvislosti se změnou dodavatele.

Obchodníci, kteří nabízejí ceny plynu vyšší, než je Indikativní cena ERÚ

5.3.2019 | Ing. Jan Schindler, redakce
Indikativní cena ERÚ říká, zda ta či ona cena je férová nebo zákazník platí zbytečně mnoho. Jak se změnila tato cena pro první čtvrtletí a kteří obchodníci prodávají plyn pod nebo nad touto cenou?
diskuse: 1 příspěvek, 19.03.2019 17:46

Témata 2019

Vývoj ceny Plynu z první ruky

Tabulky a výpočty