Vyjádření aukční společnosti eCentre k ukončení činnosti One Energy

Datum: 22.3.2018 21:24  |  Autor: Ing. Jan Schindler, redakce podle tiskové zprávy eCentre

Podle oznámení Operátora trhu s energiemi ČR ze dne 22. 3. 2018 společnost One Energy & One Mobile, a.s. s platností ode dne 22. 3. 2018 pozbyla možnost dodávat elektrickou energii a zemní plyn.

VAŠE DODÁVKY NEJSOU OHROŽENY. ODPOJENÍ VÁM NEHROZÍ

Na základě Energetického zákona č.458/2000 Sb. § 12a, je pro tyto případy na ener getickém trhu zřízena funkce Dodavatele poslední instance, což je subjekt na trhu s elektřinou nebo zemním plynem, který má zákonem stanovenou povinnost dodávat zákazníkům energie v situaci, kdy jejich dodavatel pozbyl oprávnění energie dodávat.

Na základě výše uvedeného paragrafu energetického zákona NEJSOU VAŠE DODÁVKY ENERGIÍ OHROŽENY A BUDOU I NADÁLE PLYNULE POKRAČOVAT.

NOVÉHO DODAVATELE VÁM ZAJIŠŤUJEME

Jelikož máte uzavřenou smlouvu o dodávkách energií se společností One Energy & One Mobile, a.s. prostřednictvím LICITU a aukční síně eCENTRE, a.s., budeme Vás obratem kontaktovat s řešením zajištění nového dodavatele energií. Připravujeme pro Vás NOVÉ SMLOUVY o dodávkách energií, které zajistí plnění veškerých legislativních požadavků. Není tak zapotřebí, abyste podnikali jakékoli kroky. Vše vyřešíme za Vás, se samozřejmou možností naše řešení nevyužít.

DOPORUČUJEME VÁM UČINIT TYTO KROKY

  • zrušit neprodleně trvalé příkazy na hrazení záloh elektřiny či zemního plynu vůči společnosti One Energy & One Mobile a.s.
  • obdobně zrušit povolení k inkasu plateb elektřiny a zemního plynu vůči společnosti One Energy & One Mobile a.s.
  • nehradit či nepovolovat platby přes SIPO vůči společnosti One Energy & One Mobile a.s.

POZOR!

DOPORUČUJEME NEREAGOVAT NA NABÍDKY RŮZNÝCH DODAVATELŮ, KTEŘÍ VÁS NYNÍ MOHOU KONTAKTOVAT A VYVOLAT VE VÁS ZBYTEČNÉ OBAVY. O dodávky energií v následném období se obávat nemusíte. Vše máte zajištěno a smlouva s novým dodavatelem Vám z naší strany bude zaslána v nejbližších dnech.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 26. TÝDEN 2018

2.7. 8:52   Zemní plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno proti předchozímu týdnu zdražil. více >>>

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 25. TÝDEN 2018

25.6. 7:02   Cena zemního plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno proti předchozímu týdnu klesla. více >>>

Kolik obchodníků nabízí plyn za nižší ceny, než jsou Indikativní ceny ERÚ

17.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Nedávno Energetický regulační úřad zveřejnil nové indikativní ceny plynu na třetí čtvrtletí. Protože úřad zveřejňuje ceny již více jak dva roky, připomeňme si historii těchto cen, proč byly zavedeny, k čemu mají sloužit a jak se indikativní ceny plynu vyvíjely.
diskuse: 1 příspěvek, 18.06.2018 13:43

Jak informovat zákazníka o zvýšení ceny, změně podmínek a přiznání distribučních sazeb

10.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Výkladová stanoviska mají za cíl ukázat cestu, jakou by Energetický regulační úřad chtěl, aby dodavatelé vůči zákazníkům postupovali, aby se tímto způsobem vykládal zákon. Nyní regulátor vydává výkladové stanovisko k postupu informování zákazníka v případech zvýšení ceny, změny podmínek a přiznání distribučních sazeb.

Trh energií a dodavatelé - aktuálně ve zkratce

9.6. 6:53   Zákazník se může bránit tím, že se o smlouvy zajímá, čte je a nebojí se ozvat, říká Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energí TZB-info, pro Penize.cz a Finance.cz. více >>>
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát letos rekordně podpoří stavbu cyklostezek, přibude 50,1 kmFOR ARCH 2018 upozorní nejen na novinky v legislativě, ale i na časté chyby ve stavebnictvíStavební připravenost pro venkovní a vnitřní stínění domů i bytůSenát schválil úpravy vzniku společenstev vlastníků bytů