Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyjádření aukční společnosti eCentre k ukončení činnosti One Energy

Datum: 22.3.2018 21:24  |  Autor: Ing. Jan Schindler, redakce podle tiskové zprávy eCentre

Podle oznámení Operátora trhu s energiemi ČR ze dne 22. 3. 2018 společnost One Energy & One Mobile, a.s. s platností ode dne 22. 3. 2018 pozbyla možnost dodávat elektrickou energii a zemní plyn.

VAŠE DODÁVKY NEJSOU OHROŽENY. ODPOJENÍ VÁM NEHROZÍ

Na základě Energetického zákona č.458/2000 Sb. § 12a, je pro tyto případy na ener getickém trhu zřízena funkce Dodavatele poslední instance, což je subjekt na trhu s elektřinou nebo zemním plynem, který má zákonem stanovenou povinnost dodávat zákazníkům energie v situaci, kdy jejich dodavatel pozbyl oprávnění energie dodávat.

Na základě výše uvedeného paragrafu energetického zákona NEJSOU VAŠE DODÁVKY ENERGIÍ OHROŽENY A BUDOU I NADÁLE PLYNULE POKRAČOVAT.

NOVÉHO DODAVATELE VÁM ZAJIŠŤUJEME

Jelikož máte uzavřenou smlouvu o dodávkách energií se společností One Energy & One Mobile, a.s. prostřednictvím LICITU a aukční síně eCENTRE, a.s., budeme Vás obratem kontaktovat s řešením zajištění nového dodavatele energií. Připravujeme pro Vás NOVÉ SMLOUVY o dodávkách energií, které zajistí plnění veškerých legislativních požadavků. Není tak zapotřebí, abyste podnikali jakékoli kroky. Vše vyřešíme za Vás, se samozřejmou možností naše řešení nevyužít.

DOPORUČUJEME VÁM UČINIT TYTO KROKY

  • zrušit neprodleně trvalé příkazy na hrazení záloh elektřiny či zemního plynu vůči společnosti One Energy & One Mobile a.s.
  • obdobně zrušit povolení k inkasu plateb elektřiny a zemního plynu vůči společnosti One Energy & One Mobile a.s.
  • nehradit či nepovolovat platby přes SIPO vůči společnosti One Energy & One Mobile a.s.

POZOR!

DOPORUČUJEME NEREAGOVAT NA NABÍDKY RŮZNÝCH DODAVATELŮ, KTEŘÍ VÁS NYNÍ MOHOU KONTAKTOVAT A VYVOLAT VE VÁS ZBYTEČNÉ OBAVY. O dodávky energií v následném období se obávat nemusíte. Vše máte zajištěno a smlouva s novým dodavatelem Vám z naší strany bude zaslána v nejbližších dnech.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 37. TÝDEN 2018

19.9. 19:34   Ceny elektřiny i zemního plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno ve 37. týdnu znovu rostly. více >>>

Příspěvek státu podporované energie příští rok asi zůstane 26 mld

19.9. 19:19   Výše příspěvku státu podporovaným zdrojům energie se pro příští rok pravděpodobně nezmění. více >>>

ERÚ a ÚOHS posilují spolupráci při ochraně a podpoře hospodářské soutěže

17.9. 21:25   Úřad pro ochranu hospodářské soutěže je hlavním aktérem ochrany hospodářské soutěže v České republice. Její podporu má však v energetickém zákoně zakotvenou také Energetický regulační úřad. více >>>

SRPEN NA ČMKBK: CENY ELEKTŘINY A PLYNU NEUSTÁLE ROSTOU

17.9. 21:16   Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo v srpnu uzavřeno 874 kontraktů na dodávku 893,4 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 931,7 milionu korun. více >>>

Statistika počtu změn dodavatelů – trh se výrazně mění

8.9.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Stalo se pravidlem, že dvakrát za rok přinášíme článek s hodnocení počtu změn dodavatelů s elektřinou a plynem. Jedná se jeden z nejdůležitějších parametrů při posuzování obchodníků, protože se jedná o prvek, který zaručuje stabilitu dodávek pro obchodníka a zvyšuje hodnotu obchodníka na trhu.
diskuse: 1 příspěvek, 10.09.2018 13:53