Centropol se stal novým členem Svazu průmyslu a dopravy ČR

Datum: 23.11.2017 6:51  |  Autor: Ing. Jan Schindler, redakce, podle tiskové zprávy společnosti Centropol

Společnost Centropol, dodavatel elektřiny a plynu v ČR, se stala novým členem Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR).

Společnost Centropol, přední dodavatel elektřiny a plynu v ČR, se stala novým členem Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR). Zástupci Centropolu budou společnost reprezentovat a odborně působit v Expertním týmu pro energetiku a klimatickou změnu.

O přijetí společnosti Centropol jako nového plnohodnotného člena rozhodlo Představenstvo Svazu průmyslu a dopravy ČR na svém říjnovém zasedání.

„Jsme rádi, že můžeme přivítat společnost Centropol jako nového člena. Těšíme se, že se zapojí do řešení aktuální legislativy v oblasti energetiky, zejména že se bude podílet na probíhajících revizích návrhů legislativních materiálů i na úrovni EU. Čekáme také, že odborníci společnosti Centropol přispějí do stále intenzivnější debaty k energetickým úsporám. Věříme, že budou přínosem i pro expertní skupiny Svazu,“ komentuje Dagmar Kuchtová, generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Vybraní zástupci společnosti Centropol se aktivně zapojí do činnosti expertních týmů a skupin SP ČR už na jejich dalším jednání v prosinci letošního roku. Z hlediska tematického rozdělení je pro Centropol klíčová účast v Expertním týmu pro energetiku a klimatickou změnu.

“V rámci jednotlivých pracovních skupin a expertních týmů se chce Centropol prostřednictvím svých zástupců aktivně podílet na vytváření pozic Svazu v jednotlivých oblastech, získat podporu relevantních aktivit v regionech prostřednictvím sítě regionálních manažerů SP ČR a zvyšovat energetickou gramotnost obyvatel České republiky,” říká Aleš Pospíšil, manažer vnějších vztahů a mluvčí společnosti Centropol.

O společnosti Centropol

CENTROPOL ENERGY a.s., je jedním z nejvýznamnějších dodavatelů elektřiny a plynu v České republice. Obsluhuje na 300 000 odběrných míst z řad domácností, firem a institucí. Firma se dlouhodobě umísťuje v první stovce nejvýznamnějších českých firem v žebříčku, který vyhlašuje Sdružení Czech TOP 100. V roce 2016 dosáhl obrat společnosti Centropol bezmála sedmi miliard korun. Majitelem a jediným akcionářem firmy je český podnikatel Aleš Graf.

O Svazu průmxslu a dopravy ČR

SP ČR je nestátní nepolitickou organizací, sdružující zaměstnavatele a podnikatele v ČR. Je největším zaměstnavatelským svazem. Reprezentuje rozhodující část českého průmyslu a dopravy. Zastřešuje 33 svazů a asociací a 142 individuálních členských firem. Celkově hájí zájmy 11 tisíc firem, jejichž prostřednictvím je zaměstnáno 1,3 milionu pracovníků. Jeho posláním je utvářet kvalitní podnikatelské prostředí. Prosazuje zájmy zaměstnavatelů a podnikatelů v ČR i v evropských a mezinárodních organizacích. Zajišťuje navazování vztahů např. formou podnikatelských misí. Organizuje vzdělávací a poradenskou činnost. SP ČR patří mezi povinná připomínková místa pro předpisy, které mají vliv na podnikatelské prostředí. Prosazuje zájmy členů v Radě hospodářské a sociální dohody (tripartitě). V příštím roce SP ČR oslaví 100 let od založení prvního svazu průmyslníků.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Kolik obchodníků nabízí plyn za nižší ceny, než jsou Indikativní ceny ERÚ

17.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Nedávno Energetický regulační úřad zveřejnil nové indikativní ceny plynu na třetí čtvrtletí. Protože úřad zveřejňuje ceny již více jak dva roky, připomeňme si historii těchto cen, proč byly zavedeny, k čemu mají sloužit a jak se indikativní ceny plynu vyvíjely.
diskuse: 1 příspěvek, 18.06.2018 13:43

Jak informovat zákazníka o zvýšení ceny, změně podmínek a přiznání distribučních sazeb

10.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Výkladová stanoviska mají za cíl ukázat cestu, jakou by Energetický regulační úřad chtěl, aby dodavatelé vůči zákazníkům postupovali, aby se tímto způsobem vykládal zákon. Nyní regulátor vydává výkladové stanovisko k postupu informování zákazníka v případech zvýšení ceny, změny podmínek a přiznání distribučních sazeb.

Trh energií a dodavatelé - aktuálně ve zkratce

9.6. 6:53   Zákazník se může bránit tím, že se o smlouvy zajímá, čte je a nebojí se ozvat, říká Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energí TZB-info, pro Penize.cz a Finance.cz. více >>>

Etický kodex obchodníka v energetických odvětvích po šesti letech od zavedení

2.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Energetický regulační úřad vydal tiskovou zprávu o vydání tzv. Vzorového kodexu, který by si mohli zavést obchodníci jako doplněk stávajícího Etického kodexu z roku 2016. Zdá se však, že je to jakási výhybka, jak přijmout kodex a přitom nepodepsat ten původní.
diskuse: 1 příspěvek, 13.06.2018 14:24

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 16. TÝDEN 2018

22.4. 11:30   Zemní plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno v 16. týdnu ve velkoodběru i maloodběru zdražil. více >>>
 
 

Aktuální články na ESTAV.czByly vyhlášeny výsledky prestižní architektonické soutěže Brick Award 2018Nová řada kompozitních prken Atmosphere pro terasy a plotyVápenopískové tvárnice Silka – větší užitná plocha rodinného domu díky tenkému zdivuKam bude směřovat budoucnost dřevostaveb?