Sdílení elektromobilů pro Prahu

Datum: 11.10.2017 6:41  |  Autor: Jan Schindler, redakce, podle zprávy společnosti PRE

Sdílení elektromobilů pro Prahu – společný projekt PRE, CAR4WAY a Porsche Česká republika.

Občané a pražské firmy mohou od 9. října 2017 využívat k cestám po Praze flotilu 15 moderních elektromobilů Volkswagen e-Golf. Společnost CAR4WAY, na základě strategického partnerství s Pražskou energetikou, zahajuje pilotní projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu. Jde o unikátní projekt, který se opírá o vyspělou technologii, moderní trend sdílení automobilů a zaměření na ekologicky udržitelnou mobilitu. A který předpokládá rozvoj carsharingu v Praze ruku v ruce s plánovaným rozvojem infrastruktury nabíjecích stanic v rámci širších iniciativ tzv. chytrého města (smart city). Dalším partnerem projektu je dodavatel ekologických elektromobilů značky Volkswagen, firma Porsche Česká republika.

Carsharing znamená v překladu sdílení automobilů. V případě služby od CAR4WAY jde o profesionální sdílení vozů pomocí speciálního hardwaru a softwaru. V pražských ulicích volně stojící a viditelně označené elektromobily e-Golf budou dostupné 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. A to všem registrovaným uživatelům, kterým bude stačit po zarezervování k otevření vozu pouze čipová karta. Vyhledají se snadno, pomocí zdarma stažené aplikace ve smartphonu nebo na internetových stránkách CAR4WAY (více informací na www.car4way.cz). Klíč ke každému vozu je umístěn v přihrádce spolujezdce a každý zájemce tak může ihned vyrazit na cestu rezervovaným vozem, bez nutnosti řešení formalit jako například v autopůjčovně. Vůz kartou po skončení jízdy jednoduše uzamkne a zanechá kdekoli ve vyhrazené lokalitě určené pro elektromobily a nazvané „e-centrum“. Uživatel bude platit pouze za to, co skutečně projede. Každé auto má zabudovanou carsharingovou jednotku, díky které mu budou účtovány jen skutečně ujeté kilometry a doba využívání vozu.

S CAR4WAY uživatel po úvodní registraci a uhrazení vratné kauce ve výši 2 000 Kč jednoduše sdílí vozy dle svých potřeb mobility. Kromě zmíněného čistě elektrického e-Golfu si může vybrat i z různých typů běžných vozidel, od malého Citigo až po největšího Transportéra. Minimální doba sdílení je jedna hodina. Zaregistrovat se může každý, kdo vlastní řidičské oprávnění, ať už z pohodlí domova nebo osobně s asistencí v pražské kanceláři CAR4WAY. Pro úspěšnou on-line registraci je potřeba pouze platný doklad totožnosti, řidičský průkaz a platební karta k úhradě vratné kauce.

„Na první pohled je tedy zřejmé, že v Praze vzniká z podobných projektů reálný základ tzv. smart city, tedy chytrého města, nebo chcete-li města budoucnosti, ve kterém je sdílení bezemisních vozů nedílnou součástí ekologické dopravy. Sdílení elektromobilů pro Prahu nepředstavuje konkurenci pro velmi kvalitní pražskou MHD, ale spíše její moderní doplněk,“ říká předseda představenstva Pražské energetiky, a. s., Pavel Elis.

Jezdit s elektrovozem v Praze tak nebylo nikdy jednodušší. A co víc, půjde nejen o nejmodernější vozy značky Volkswagen, které jezdí ekologicky bez emisí při dojezdu až 300 km, ale bude možné s nimi parkovat volně kdekoli v lokalitě „e-centra“ Prahy (Praha 1 až 5), včetně tzv. modrých a fialových zón po celém městě.

Zákazníci PRE získají zajímavé výhody - například poloviční výši kauce - a PRE tak nabízí v tomto pilotním projektu nejen další z benefitů pro své věrné zákazníky, ale i standardní produkt pro ty, kteří hledají moderního poskytovatele služeb v oblasti chytrých řešení smart city,“ dodává tiskový mluvčí PRE Petr Holubec.

„V oblasti e-carsharingu se Praha řadí k rozvíjejícím se městům. Podpora a bonifikace tohoto modelu dopravy spolu s podporou rozvoje nabíjecí infrastruktury je podle nás hlavní argument pro dosažení vyššího počtu vozů na alternativní paliva v Praze,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Společnost CAR4WAY je největším provozovatelem carsharingu v ČR a v Praze s flotilou více než 200 vozů. Strategické partnerství mezi CAR4WAY, PRE a dodavatelem vozů Volkswagen tak vytváří smysluplné spojení s velkým potenciálem do budoucnosti: know-how CAR4WAY z oblasti carsharingu se propojuje se zkušeností PRE s provozováním dobíjecí infrastruktury a velkou zákaznickou základnou a se špičkovými ekologickými elektromobily značky Volkswagen,“ říká Pavel Louda, předseda představenstva společnosti CAR4WAY.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 11. TÝDEN 2018

18.3. 12:00   Roční kontrakty zemního plynu i elektřiny na Českomoravské komoditní burze Kladno proti loňskému roku zlevnily. více >>>

Proběhla aukce Dtestu, známe vítěze

14.3. 15:30   Aukce úspěšně proběhla 8. března 2018. Podle pořadatele se vítězem stali čeští spotřebitelé.  více >>>

První model mikroelektrárny na biomasu jde do ostrého provozu

14.3. 14:10   Mikroelektrárna Wave není větší než běžný kotel a umí dodávat teplo a elektřinu jen za pomoci biomasy. Jde o první zařízení svého druhu na světě. více >>>

Obchodní inspekce varuje před triky prodejců energií

13.3. 16:18   Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před prodejci, kteří nabízejí změnu dodavatele energií za "výhodnějších" podmínek a k tomu úsporné žárovky jako dárek. více >>>

Cena a emoce

10.3.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Při výběru dodavatele a v různých diskuzích se lidé ptají, zda ten či onen dodavatel je seriozní, zda má vstřícné obchodní podmínky a je možno s ním uzavřít smluvní vztah. Je těžké jmenovat konkrétního dodavatele a říci, že je skvělý, nebo že je potřeba se mu vyhnout. To musí posoudit každý zákazník sám. O peníze jde ale především, proto se podívejme na to, jak dodavatelé prezentují svoje ceny.
diskuse: 1 příspěvek, 12.03.2018 13:26
 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíNonstop úklid s robotickým vysavačem Kärcher RC 3