Investice a náhrady ve fotovoltaice v Německu

Datum: 26.4.2017 6:20  |  Autor: strom-report.de

Poté, co v roce 2010 bylo dosaženo v solární branži v Německu rekordní výše investic 19,5 mld. euro, investice v tomto oboru neustále klesají.

V roce 2016 činily investice do solárních elektráren na střechách domů pouhých 1,58 mld. Euro, což je podstatně méně, než v roce 2004. Hlavním důvodem je postupný pokles náhrad za solární proud a změna ve vypisování nabídek.

Dominantním druhem prodeje na trhu je prodej za pevné nabídkové výkupní ceny. Ještě na začátku tohoto století se platilo za kilowatthodinu více než 50 centů, vrcholu bylo dosaženo v roce 2004 s 57,4 centy. Od té doby náhrady klesají a v loňském roce se platilo za kilowatthodinu 12,7 centů.

Pro instalaci solárních elektráren střední velikosti do 10 MW jsou výkupní ceny stanoveny prostřednictvím pevných nabídek. Nejnižší nabídková cena 6 centů/kilowatthodinu (Frauenhofer) byla v únoru 2017. Přes trvalé snižování ceny technologie německý solární trh s přírůstkem výkonu 1,53 GW v roce 2016 zůstal za očekáváním spolkové vlády. V roce 2016 se počítalo s přírůstkem kapacity ve výši 2,4 – 2,6 GW.


Obr.1: vývoj investic a výkupních cen proudu (zdroj: https://1-stromvergleich.com/strom-report/photovoltaik/#investitionen-photovoltaik)

Celý článek: https://1-stromvergleich.com/strom-report/photovoltaik/#investitionen-photovoltaik
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Proběhla aukce Dtestu, známe vítěze

14.3. 15:30   Aukce úspěšně proběhla 8. března 2018. Podle pořadatele se vítězem stali čeští spotřebitelé.  více >>>

První model mikroelektrárny na biomasu jde do ostrého provozu

14.3. 14:10   Mikroelektrárna Wave není větší než běžný kotel a umí dodávat teplo a elektřinu jen za pomoci biomasy. Jde o první zařízení svého druhu na světě. více >>>

Obchodní inspekce varuje před triky prodejců energií

13.3. 16:18   Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před prodejci, kteří nabízejí změnu dodavatele energií za "výhodnějších" podmínek a k tomu úsporné žárovky jako dárek. více >>>

Cena a emoce

10.3.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Při výběru dodavatele a v různých diskuzích se lidé ptají, zda ten či onen dodavatel je seriozní, zda má vstřícné obchodní podmínky a je možno s ním uzavřít smluvní vztah. Je těžké jmenovat konkrétního dodavatele a říci, že je skvělý, nebo že je potřeba se mu vyhnout. To musí posoudit každý zákazník sám. O peníze jde ale především, proto se podívejme na to, jak dodavatelé prezentují svoje ceny.
diskuse: 1 příspěvek, 12.03.2018 13:26

Zprávy burzovního trhu: 7. týden 2018

26.2. 6:35   Cena zemního plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno proti loňskému roku klesla. více >>>
 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí