Nové indikativní ceny plynu

Datum: 8.3.2017 6:09  |  Autor: Ing. Jan Schindler, redakce

Energetický regulační úřad vyhlásil nové indikativní ceny plynu pro druhé čtvrtletí 2017. Účelem jejich zveřejnění je usnadnění zákazníkovi orientaci v nabídkách, aby věděl, jaké ceny plynu jsou s ohledem na vývoj na trhu přiměřené.

Ve srovnání s prvním čtvrtletím jsou nové ceny ve všech kategoriích spotřeby o čtyři koruny dražší. V kalkulátoru při roční spotřebě dvacet megawatthodin a v distribuční oblasti GasNet leží hranice výhodnosti na 31. Místě ze 209 nabídek.

Zveřejněná cena je považována za celkovou cenu dodávky plynu. Ta se skládá z komodity a ze stálého měsíčního platu. Ceny nejsou závazné pro dodavatele, ale ten má možnost se jim v nových nabídkách přizpůsobit. Naproti tomu státem regulované ceny nelze měnit a celková částka spočítána v Kalkulátoru všechny regulované platby obsahuje.

Regulátor zveřejňuje nové indikativní ceny plynu každé čtvrtletí, ty jsou jednotné pro všechny distribuční oblasti jednotné a to i přesto, že cenová politika je v jednotlivých distribučních oblastech rozdílná.

Indikativní ceny nemohou nahradit působení konkurence na úroveň cen a služeb. Přesto jsou v Kalkulátoru cen energií TZB-info uváděny. Zájemce pozná Indikativní cenu plynu ihned podle podle jiné grafické úpravy.


Indikativní ceny plynu na druhé čtvrtletí 2017
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Kolik obchodníků nabízí plyn za nižší ceny než jsou Indikativní ceny ERÚ

17.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Nedávno Energetický regulační úřad zveřejnil nové indikativní ceny plynu na třetí čtvrtletí. Protože úřad zveřejňuje ceny již více jak dva roky, připomeňme si historii těchto cen, proč byly zavedeny, k čemu mají sloužit a jak se indikativní ceny plynu vyvíjely.

Jak informovat zákazníka o zvýšení ceny, změně podmínek a přiznání distribučních sazeb

10.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Výkladová stanoviska mají za cíl ukázat cestu, jakou by Energetický regulační úřad chtěl, aby dodavatelé vůči zákazníkům postupovali, aby se tímto způsobem vykládal zákon. Nyní regulátor vydává výkladové stanovisko k postupu informování zákazníka v případech zvýšení ceny, změny podmínek a přiznání distribučních sazeb.

Trh energií a dodavatelé - aktuálně ve zkratce

9.6. 6:53   Zákazník se může bránit tím, že se o smlouvy zajímá, čte je a nebojí se ozvat, říká Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energí TZB-info, pro Penize.cz a Finance.cz. více >>>

Etický kodex obchodníka v energetických odvětvích po šesti letech od zavedení

2.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Energetický regulační úřad vydal tiskovou zprávu o vydání tzv. Vzorového kodexu, který by si mohli zavést obchodníci jako doplněk stávajícího Etického kodexu z roku 2016. Zdá se však, že je to jakási výhybka, jak přijmout kodex a přitom nepodepsat ten původní.
diskuse: 1 příspěvek, 13.06.2018 14:24

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 16. TÝDEN 2018

22.4. 11:30   Zemní plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno v 16. týdnu ve velkoodběru i maloodběru zdražil. více >>>
 
 

Aktuální články na ESTAV.czArchitektonicky zdařilou továrnu na zpracování bambusu postavili z betonuObjem veřejných stavebních zakázek do června vzrostl o 82 procentPožadavky na doplňování pitné nebo užitkové vody do vodovodu – V.Bezúdržbové terasy Terrace Massive Pro