Společnosti Česká Regionální Energetika s.r.o. zanikla licence na obchod s elektřinou a plynem

Datum: 4.3.2017 19:39  |  Autor: Ing. Jan Schindler, podle tiskových zpráv OTE a České regionální energetiky

Operátor trhu obdržel od Energetického regulačního úřadu informaci o zániku licence na obchod s elektřinou společnosti Česká Regionální Energetika s.r.o.

Operátor trhu v souladu s § 58 vyhlášky č. 408/2015 Sb., o Pravidlech trhu s elektřinou, informuje o této skutečnosti účastníky trhu.¨ Operátor trhu v souladu s § 118 odst. 5 vyhlášky č. 349/2015 Sb., o Pravidlech trhu s plynem, ve znění pozdějších předpisů, dále oznamuje, že pozastavuje činnost společnosti Česká Regionální Energetika s.r.o., IČ: 04549295, EIC: 27XCRENERGETIKAX, z důvodu pozbytí oprávnění dodávat plyn.

Příjem rychlé změny dodavatele je umožněn v období od 2.3.2017 do 5.3.2017 do 8:00 hodin. Zahájení dodávek dodavatelem poslední instance, nebo jiným dodavatelem na základě rychlé změny dodavatele, nebo odpojení zákazníka, nastane 6.3.2017 v 6:00 hodin.

Vyjádření dodavatele zveřejněné na webových stránkách:

V průběhu včerejšího dne se na stránkách operátora trhu OTE, a.s. objevilo oznámení, že naše společnost Česká Regionální Energetika a.s. pozbyla licenci k obchodu s elektřinou a plynem. Touto tiskovou zprávou chceme uklidnit všechny naše věrné zákazníky a obchodní partnery, že naše společnost nekončí jako dodavatel plynu a elektřiny, ale pouze musí v krátké době vyřešit administrativní pochybení, které se vyskytlo, v souvislosti s převodem udělené licence k obchodu s elektřinou a plynem při přeměně naší společnosti ze společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost, kterou jsme procházeli, abychom posílili naší kapitálovou sílu a byli tak schopni zajistit lepší služby.

Na nápravě výše uvedené chyby usilovně pracujeme a věříme, že v řádu několika dní bude vše v pořádku a tato nepříjemnost nebude mít žádný podstatný vliv na naše další působení na trhu a zajištění našich služeb pro zákazníky.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Kolik obchodníků nabízí plyn za nižší ceny než jsou Indikativní ceny ERÚ

17.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Nedávno Energetický regulační úřad zveřejnil nové indikativní ceny plynu na třetí čtvrtletí. Protože úřad zveřejňuje ceny již více jak dva roky, připomeňme si historii těchto cen, proč byly zavedeny, k čemu mají sloužit a jak se indikativní ceny plynu vyvíjely.

Jak informovat zákazníka o zvýšení ceny, změně podmínek a přiznání distribučních sazeb

10.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Výkladová stanoviska mají za cíl ukázat cestu, jakou by Energetický regulační úřad chtěl, aby dodavatelé vůči zákazníkům postupovali, aby se tímto způsobem vykládal zákon. Nyní regulátor vydává výkladové stanovisko k postupu informování zákazníka v případech zvýšení ceny, změny podmínek a přiznání distribučních sazeb.

Trh energií a dodavatelé - aktuálně ve zkratce

9.6. 6:53   Zákazník se může bránit tím, že se o smlouvy zajímá, čte je a nebojí se ozvat, říká Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energí TZB-info, pro Penize.cz a Finance.cz. více >>>

Etický kodex obchodníka v energetických odvětvích po šesti letech od zavedení

2.6.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Energetický regulační úřad vydal tiskovou zprávu o vydání tzv. Vzorového kodexu, který by si mohli zavést obchodníci jako doplněk stávajícího Etického kodexu z roku 2016. Zdá se však, že je to jakási výhybka, jak přijmout kodex a přitom nepodepsat ten původní.
diskuse: 1 příspěvek, 13.06.2018 14:24

ZPRÁVY BURZOVNÍHO TRHU: 16. TÝDEN 2018

22.4. 11:30   Zemní plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno v 16. týdnu ve velkoodběru i maloodběru zdražil. více >>>
 
 

Aktuální články na ESTAV.czArchitektonicky zdařilou továrnu na zpracování bambusu postavili z betonuObjem veřejných stavebních zakázek do června vzrostl o 82 procentPožadavky na doplňování pitné nebo užitkové vody do vodovodu – V.Bezúdržbové terasy Terrace Massive Pro