Archiv článků autora: Ing. Petr Zahradník
 

Energetická náročnost budov v České republice a šetrné budovy

16.12.2017 | Ing. Petr Zahradník, Česká rada pro šetrné budovy
Energetická náročnost budov je v současnosti skloňované téma nejen díky možnému získání dotací například z Operačního programu životní prostředí, ale také v souvislosti s povinností stavět nové budovy s tzv. téměř nulovou spotřebou energie.

Zelená úsporám - Jak se rozhodnout se zateplením v rámci programu Zelená úsporám? 2. díl

12.10.2009 | Ing. Petr Zahradník, SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.
V předchozím díle byly popsány dvě možnosti přístupu k zateplení rodinného domu s využitím dotace z programu Zelená úsporám. Jednalo se o podmínky vypsané na samém počátku tohoto programu s úpravou z počátku června tohoto roku. Nyní si představíme, jakým způsobem bude ovlivněno hodnocení stejných rodinných domů, které byly použity jako příklad v předchozím díle, podle nových podmínek programu, které vešly v platnost 17.8.2009.
diskuse: 1 příspěvek, 16.02.2010 13:39

Zelená úsporám - Jak se rozhodnout se zateplením v rámci dotačního programu

3.8.2009 | Ing. Petr Zahradník, SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.
S otevřením dotačního programu Zelená úsporám a jeho variantních přístupů k hodnocení budovy vyvstává mnoho otázek, a to zejména v oblasti zateplování a výměny výplní otvorů. V následujícím příspěvku se věnujme hlavní oblasti podpory, kterou je část A. Úspora energie na vytápění.
 

Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVstupenka zdarma na veletrh Bydlení nové projekty a FOR HABITATDveře MASONITE v nové vzorkové prodejně v PrazeProbarvené profily REHAU – elegantní, moderní a také individuální vzhledStínění: Proč stínit a jak stínit okna