Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Petr Bohuslávek


21.6.2010
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Program Zelená úsporám byl rozšířen na veřejné budovy. Žádosti budou přijímány jednorázově od 19. července v režimu OPŽP prioritní osy 3.2. Žadateli mohou být města, obce, kraje a další neziskový sektor.

18.6.2010
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Byly zveřejněny podrobnosti změn dotačního programu Zelená úsporám. Zelená úsporám nyní podporuje tepelná čerpadla technologie vzduch-vzduch a další, dále solárně-termické systémy s nižším ročním solárním ziskem. O tato a další fakta byly upraveny přílohy směrnice MŽP 9/2009. Podrobnosti naleznete uvnitř článku.

10.5.2010
Vlastimil Růžička, Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Jedním z nástrojů realizace státní bytové politiky je Státní fond rozvoje bydlení ČR. Ředitel SFRB JUDr. Jan Wagner exkluzivně pro TZB-info hovoří o českém bytovém fondu, o možnostech kombinace podpor i o nesnázích pro investory a projektanty.

12.2.2010
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Ve Vancouveru, na jižním břehu zálivu False Creek, bude sportovcům v průběhu olympijských her sloužit vesnice s 1100 ubytovacími jednotkami. Autoři projektu vytvořili areál využívající odpadní teplo z kanalizace, dešťovou vodu a obnovitelné zdroje.

10.8.2009
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Dlouho očekávané změny programu Zelená úsporám byly vyhlášeny na tiskové konferenci 10. 8. 2009. V oblasti částečného zateplení již nerozhoduje počet opatření, pouze energetická úspora. Ruší se uznatelné náklady pro dotace. Nejdůležitější změnou je rozšíření programu Zelená úsporám o panelové domy.

1.4.2009
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Zájemci o snižování negativního environmentálního dopadu budov měli možnost diskutovat své názory na konferenci Šetrné budovy, která se konala 26. března 2009 v prostorách Amerického centra v Praze. Posluchači získali i nové informace o připravovaném dotačním programu Zelená úsporám.

28.3.2009
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Ve dnech 10. až 14. března proběhl ve Frankfurtu světový veletrh ISH, který navštívila i naše redakce.

16.1.2009
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Dne 15. 1. 2009 byly na tiskové besedě v Evropském domě v Praze zveřejněny výsledky Solární ligy za rok 2008 – soutěže měst a obcí využívajících solární energii.

22.1.2007
Petr Bohuslávek,

Technologie výroby pálené krytiny se stále vyvíjí. V závodě Röben pak vyniká zejména pečlivou přípravou a kontrolou suroviny, dokonalými povrchovými úpravami nanášenými ve dvou vrstvách a moderním energeticky úsporným způsobem výpalu. Vše podle motta "Zákazník musí být s našimi výrobky spokojen."

8.1.2007
Petr Bohuslávek,

Tradičním materiálem pro krytí šikmých střech je pálená taška. Historie jejího používání sahá daleko do starověku, přitom v současnosti se stále jedná o jednu z nejoblíbenějších krytin. I když z hlediska hydroizolačního principu a způsobu odvodnění se tašky stále mění, vyvíjejí a zdokonalují, konečný vzhled tašek položených na střechách stále vychází z tradičních tvarů v historii. 
 
Reklama