Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Ing. Peter Šovčík

Archiv článků autora:16.9.2018
FENIX Trading s.r.o., Ing. Peter Šovčík, Figura Public Relations s.r.o.

Tisková konference společnosti Fenix Group a.s. se uskutečnila ve čtvrtek 30. srpna v Praze a za vedení tohoto významného výrobce elektrických topných systémů se jí zúčastnil ing. Cyril Svozil, majitel a zakladatel firmy, jeho syn ing. Cyril Svozil jr., ing. Kateřina Jezerská, ředitelka obchodní společnosti Fenix Trading s.r.o, z Jeseníku a Miroslav Petr, vedoucí tuzemského obchodu Fenix Trading.

21.7.2018
FENIX Trading s.r.o., Podle podkladů společnosti Fenix Trading připravil ing. Peter Šovčík, Figura Public Relations s.r.o.

V lednu letošního roku byly v rámci měření získány cenné údaje o chování budovy, když dojde v mimopracovní době k útlumu vytápění. Otázka zněla - přinese tento krok nějaké úspory energie a pokud ano, jaké? Bude mít tento krok vliv například na výskyt odběrových špiček?

2.12.2015
Ing. Peter Šovčík, Ing. arch. Katarína Györeová, Fermacell GmbH

Investoři i architekti se v rámci ekologického myšlení vrátili k největším výhodám dřevěných stropů: malé plošné hmotnosti, jednoduché technologii výroby a možnosti zajistit dobrou tepelnou a akustickou izolaci. Nenáročnými úpravami lze navíc zajistit požární odolnost stropní konstrukce až do REI 120 minut!

16.6.2015
James Hardie Europe GmbH, o.s., Ing. Peter Šovčík

Časté dotazy a zájem našich zákazníků o konstrukci podlahy fitness centra Pulse Fitness v Praze - Horních Počernicích nás přiměly navštívit po roce provozu toto fitko a zeptat se na zkušenosti s fungováním suché podlahy se sádrovláknitými materiály fermacell a dřevovláknitou deskou Steico Therm.

25.4.2015
Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), Ing. Vratislav Blaha, CSc., předseda ADMD, Ing. Peter Šovčík

Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) zveřejňuje v Den dřevostaveb 2015 výsledky marketingového průzkumu, který se připravoval v letech 2012–2014 a který sledoval spokojenost majitelů a uživatelů s bydlením v dřevostavbách.

10.3.2015
Ing. Peter Šovčík

Technické a stavební předpisy v ČR a Rakousku pro bytové a rodinné domy jsou velmi podobné. Metody a postupy pro stanovení požadavků na tepelnou a požární ochranu a ochranu proti hluku jsou totožné. Investor požadoval vyšší nízkoenergetický standard – předpokládaná celková potřeba energie u všech domů je menší než 60 kWh/m2/rok, z toho na vytápění je třeba zhruba polovina.

3.3.2015
Ing. Peter Šovčík

Celý rezidenční projekt „Seefeldergasse“ s 31 rodinnými domy a 3 bytovými domy byl dokončen v srpnu 2014 na celkové ploše cca 7400 m2. Hlavním subdodavatelem dřevěných částí staveb byla společnost RD Rýmařov. Na venkovních stěnách i vnitřních příčkách bytových i rodinných domů byly použity sádrovláknité materiály fermacell.

17.11.2014
Peter Šovčík

Premiér Sobotka společně s ministrem školství Chládkem představili letos v létě nový dotační program pro obce a města, jehož cílem je zvýšení kapacit v mateřských a základních školách. Pro laika jen nezáživná zpráva. Pro ostatní však signál, že tentokrát už v souvislosti se školkami končí doba politických proklamací a začíná prozaický boj o docela slušné peníze. 
 
Reklama