Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: PhDr. Kryštof Drnek, Ph.D.


W. H. Lindley posunul Prahu v městském vývoji projektem gravitační kanalizace, foto PVK
19.3.2021
PhDr. Kryštof Drnek, Ph.D., historik, Pražské vodovody a kanalizace, a.s.

Soutěžící předložili nepříliš výhodnou smlouvu a prakticky nepoužitelný projekt. Lindley se tvrdě vymezil proti lobby betonářských firem. Patová situace v soutěži na odkanalizování města. Aktuální? Ne, situace kolem r. 1890.

Fotografie malé letenské vodárny, o které je text, se bohužel nedochovala. K dispozici je pouze zákres, kde se nacházela.
6.2.2021
PhDr. Kryštof Drnek, Ph.D., Pražské vodovody a kanalizace, a.s.

160 let do zprovoznění a 130 let od uzavření slaví letos v lednu malá letenská vodárna. Letenská vodárna byla instalována ve sklepě restaurace pod Letnou. K jejímu zrušení v roce 1891 došlo poté, co byla do sadů přivedena voda z věže Letenské vodárny.

Podolská vodárna, ilustrační obrázek, foto PVK, a.s.
25.11.2020
PhDr. Kryštof Drnek, Ph.D., Pražské vodovody a kanalizace, a.s.

Meziválečná Praha a její vodárenství jsou spojeny s řadou osobností. Díky těmto odborníkům současná Praha profituje z úspěšně dokončeného vývoje své vodárenské sítě a má v budoucnu na co dále navazovat. Připomeňme si alespoň některé z nich.

25.8.2020
PhDr. Kryštof Drnek, Ph.D., Pražské vodovody a kanalizace, a.s.

Požádali jsme zástupce Pražských vodovodů a kanalizací o krátký exkurz do historie vodárenství a kanalizací. Vše nám ukázal a popsal na příkladu několika měst historik Kryštof Drnek. 
 
Reklama