Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Jan Bárta


19.8.2012
Ing. Jan Bárta, Centrum pasivního domu

Uvědomujeme si, že veřejná diskuse týkající se novely zákona č. 406/2000, Sb. o hospodaření energií není zdaleka černobílá. Domníváme se však, že vyjádření podpory této věci je důležitým a potřebným krokem pro zajištění konkurenceschopnosti českého stavebnictví, nastartování ekonomiky, ochranu spotřebitelů i jako významné gesto udržitelného chování.

6.11.2007
Jan Bárta, ředitel, Centrum pasivního domu

Zveme Vás na návštěvu vybraných pasivních domů po celé České republice od soboty 10. 11. do neděle 12. 11. 2007. Přes deset domů bude zpřístupněno díky mezinárodní akci Dny pasivního domu. Jen tak se můžete na vlastní kůži přesvědčit a zkonzultovat přímo na místě vše, co Vás ohledně energeticky úsporného stavění zajímá.

20.8.2007
Jan Bárta - ředitel sdružení, Centrum pasivního domu, o.s.

Mezinárodní konference PASIVNÍ DOMY má letos před sebou již 3. ročník a navazujte tak na dvě úspěšné konference pořádané v Brně v minulých letech. Pavilon A na brněnském výstavišti otevře své dveře návštěvníkům od 10. - 11. 10. 2007.

20.11.2006
Ing. Jan Bárta, Centrum pasivního domu

Postavit pasivní dům a zaplatit kvůli tomu víc než za "normální" dům? Jak dlouho budu čekat, než se mi investice vrátí? Kde na to vzít peníze? Má to vůbec smysl? Tyto otázky napadnou většinu investorů při rozhodování o jeho stavbě. Některé odpovědi přináší následující článek. 
 
Reklama