Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

JUDr. Alena Kučerová

Archiv článků autora:5.6.2017
JUDr. Alena Kučerová

Recenzovaný Také máte v bytovém domě instalovaný kamerový systém? Co pro Vás bude znamenat rok 2018, kdy nabývá účinnosti nový evropský právní rámec v oblasti ochrany osobních údajů, který představuje Obecné nařízení 2016/679.

Fotografie: Michal Randa,  redakce TZB-infoFotografie: Michal Randa,  redakce TZB-info
29.5.2017
JUDr. Alena Kučerová

Podle legislativy je za zapracování osobních údajů nájemce bytu, nebo vlastníka jednotky odpovědný vlastník nemovitosti, příp. vlastník jednotky v domě rozděleném na jednotky v případě, že je byt užíván na základě nájemní smlouvy, nebo společenství vlastníků jednotek.

13.3.2017
JUDr. Alena Kučerová

Pokud si chcete koupit čtečku dokladů, tato investice vás vyjde na cca. 20 tis Kč. Pokud ji hodláte používat např. v rámci kontroly návštěv podniku, zlepšení služeb recepce hotelu, může Vás tato investice stát i několik milionů, proč? Protože této částky může dosáhnout pokuta za porušení povinností při zpracování osobních údajů.

25.4.2016
JUDr. Alena Kučerová, ředitelka odboru kontroly UOOU

Na webových stránkách Úřadu lze od tohoto roku postřehnout jisté změny v případě posuzování provozování kamerových systémů. V nové rubrice Rozhodnutí najdeme mimo jiné i stanovisko k provozování kamerového systému v bytovém domě. 
 
Reklama