Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Suchý systém podlahového vytápění REHAU

Firma REHAU, jako jeden z předních výrobců plastových potrubních systémů v oblasti technického zařízení budov, představila na výstavě AQUATHERM 2001 nové provedení suchého systému podlahového vytápění REHAU.

V průběhu měsíce února letošního roku REHAU realizovalo tímto způsobem jednu velmi zajímavou stavbu. Jednalo se o instalaci podlahového vytápění v zámku Nebílovy na Plzeňsku.


Všechny požadavky ze strany investora - nízká stavební výška konstrukce podlahového vytápění, minimální statické přetížení stavební konstrukce, ale hlavně celková doba pro montáž a uvedení systému podlahového vytápění do provozu omezená na jeden týden (7 dnů), vedly projektanta po konzultaci s prodejním střediskem REHAU k rozhodnutí o aplikaci suchého systému.

Podlahové vytápění na zámku Nebílovy je nainstalováno na 170 m2, na pokládacích deskách REHAU suchým způsobem.Tyto desky na rozdíl od jiných suchých systémů mají roznášecí plechy z hliníku a zaujímají v podstatě celou topnou plochu. Byla zde použita osvědčená trubka RAUTHERM S o rozměrech 16x2 mm a celkové délce více jak 1,7 km.

Podlahové vytápění je zde rozčleněno do 9 topných okruhů, napojených na rozdělovač HKV 10. Vlastní systém podlahového vytápění je zaklopen podlahovými deskami Knauf, na kterých už jsou položeny parkety.

Celková doba montáže včetně uvedení do provozu byla dodržena a prvá akce na vyhřívané podlaze v reprezentačním sálu zámku Nebílovy proběhla dne 8.března letošního roku k plné spokojenosti všech účastníků.REHAU zde opět v praxi dokumentovalo, že má řešení pro každý praktický případ aplikace velkoplošného teplovodního vytápění.


Kontakt:
REHAU, s.r.o.
Obchodní 117
251 70 Čestlice
tel.: 02/72 190 111
e-mail: gt@rehau.cz
www.rehau.cz

Informace o firmě v TZB-adresáři firem

Vyžádat další informace nebo podklady