Stacionární kondenzační kotle CSP SYSTÉM TOP

Datum: 15.3.2002  |  Autor: Vlastimil Břečka  |  Firemní článek

Řada kondenzačních stacionárních kotlů byla vyvinuta ve vývojových laboratořích italské firmy GRUPPO IMAR, firmy s dlouholetou kotlářskou a slévárenskou tradicí. Kondenzační verze kotlů vznikly jako logické pokračování velmi úspěšných litinových stacionárních kotlů řady CSP SYSTEM MODULO s uzavřenou spalovací komorou, předsměšovacím hořákem PREMIX a ventilátorem na straně spalovacího vzduchu.

Raritou mezi kondenzačními kotli je použití dvoukomorového systému, spalovací komory z litiny jako prvního stupně a kompozitní hlinikové slitiny pro druhý stupeň využití vzniklého tepla.

Předností kondenzačních kotlů systému CSP TOP je řízený provoz oběhového čerpadla. Rozdíl oproti klasickému kondenzačnímu kotli si můžeme nejlépe znázornit na obrázcích.Současný nejběžnější otopný systém se standardním plynovým kotlem a s článkovými nebo panelovými otopnými tělesyKondenzační kotel se systémem CSP TOP instalovaný do tohoto nejběžnějšího otopného systému bez dalších úprav


Je možno odhadnout, že 95% všech současných topných systémů je nevhodných pro použití běžného kondenzačního kotle s teplotním spádem ΔT 20 °C. Zcela optimální použití těchto kondenzačních kotlů je v nově budovaných topných systémech projektovaných jako nízkoteplotní (nejčastěji s podlahovými popř. stěnovými otopnými, nebo s otopnými tělesy s projektovaným spádem např. 55/45°C). Pokud běžný kondenzační kotel použijeme do běžného otopného systému, zvýší se teplota vratné vody přicházející z topných těles do kotle a kotel přestane pracovat v režimu kondenzace. I tak je jeho účinnost vyšší, než je účinnost standardního kotle, ale ztrácí se efekt plného využití latentního tepla vodní páry ve spalinách.

Názorně se dá tento efekt ukázat v grafu


Kotle CSP SYSTÉM TOP
Problém použití v tradičních topných systémech řeší patentově chráněným systémem dvou výměníků. Mikroprocesorem řízený provoz kotle stabilizuje teplotu vratné topné vody na hodnoty, které zaručují optimální využití kondenzace vždy a všude. Srdcem systému je litino-hliníkový výměník. Naše patentově chráněná konstrukce je zcela převratná, s cílem nejvyšší možné účinnosti. Bylo dosaženo největší výměny tepla v extrémně zmenšeném prostoru. Použité materiály zaručují energetický efekt a současně zaručují dlouhou životnost výměníků. Dvoustupňová výměna tepla je ideálním řešením k dosažení maximální kondenzace v jakémkoliv stávajícím topném systému - pro vytápění topnými tělesy i pro podlahové vytápění.


Čerpadlo
Kotel CSP SYSTÉM TOP je vybaven speciálním čerpadlem s proměnlivou rychlostí. Otáčky čerpadla jsou řízeny elektronickým regulačním obvodem, který optimalizuje chod Vašeho zařízení. Plynulá změna otáček přispívá k úspoře elektrické energie a současně zvyšuje výkonnost kotle.


Systém spalování
Plynový ventil samočinně reguluje chod hořáku tak, aby podmínky spalování zůstaly stále stejné bez ohledu na změny venkovních klimatických podmínek. Modulace plamene zvyšuje výkon a díky možnosti modulace ventilátoru se udržuje ideální stav pro funkci směšovacího hořáku. Hořák byl vyvinutý a testovaný firmou Gruppo Imar po dobu 10let od vzniku prvních směšovacích kotlů CSP.

Jednoduchý a harmonický vzhled v sobě skrývá technologii budoucnosti
Na první pohled Vám svým designem připomíná elektrospotřebič, vlastně takový, jak Vám jej chtěli naši technici představit.

Tvarem perfektní, který drží krok s Vaším skutečným domácím životem. Díky prostému tvaru s nadčasovými liniemi a snadným čištěním skýtá možnost jej kamkoli včlenit do domácího prostředí.

Je to volba, která se určitě shodne s Vaším vkusem.Kontakt:
INTERCONTI - Grupo Imar Partner, s.r.o.
V Chobotě 1037
282 01 Český Brod

Informace o firmě v TZB-adresáři

Vyžádat další informace nebo podklady

 

Datum: 15.3.2002
Autor: Vlastimil BřečkaSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco