Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Mezinárodní odborný veletrh AQUA-THERM Moskva 2002

Veletrh proběhl ve dnech od 20. do 23. února v prostorách EXPO CENTRA na "Красной Пресни", a to na celkové ploše více než 4.500 m2. Celkem se letos návštěvníkům představilo 311 firem, z čehož téměř 100 bylo z dalších 24 zemí. Oproti minulému ročníku veletrh zaznamenal nárůst o 40%, a to jak v netto ploše, tak i v počtu vystavovatelů.

Z České Republiky se veletrhu účastnily firmy Dakon s.r.o., Dytron s.r.o., Korado a.s., společný stánek měli vystavovatelé Mora Moravia a.s. a Protherm s.r.o., dále pak Swimmingpool Europe, Thermona s.r.o. a firma Vágner CZ.

Je škoda, že Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky nezařadilo AQUA-THERM Moskva 2002 mezi letošní oficiální prezentace českých firem v zahraničí, což nepochybně způsobilo snížení počtu vystavovatelů z České republiky. Tak obrovský trh, jaký Rusko bezesporu představuje, je pro většinu domácích firem z oboru TZB nepochybně zajímavý a zasloužily by si stejně tak jako vystavovatelé z Itálie, Rakouska a Německa kolektivní národní expozici. Věříme, že pro další ročník bude situace příznivější.

mjk