Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Solární systémy Reflex – Špičková kvalita za rozumné peníze

Firma Reflex CZ si za dobu svého působení na českém trhu vybudovala pověst dodavatele spolehlivých expanzních a odplyňovacích systémů, nepřímotopných ohřívačů teplé vody, akumulačních zásobníků, deskových výměníků tepla a samozřejmě i solárních systémů.

Vždy jsou na prvním místě požadavky zákazníka a vhodné technické řešení kompletních systémů, nikoliv jen prodej jednotlivých dílů. Úspěch tohoto způsobu prodeje dokazuje i to, že výrobky značky Reflex jsou k dostání ve většině odborných velkoobchodů po celé republice.

V oblasti solární techniky došlo v loňském roce k velkým změnám výrobního programu, kdy byly obměněny všechny základní komponenty solárního systému. Namísto starých kolektorů FSC 24 jsou nyní dodávány kolektory RSK 25, které inovativním způsobem řeší neduhy obvykle nabízených deskových solárních kolektorů.


Obr.: Reflex RSK

Pomocí technologie zploštělých trubek a zmenšením rozteče mezi trubkami byl výrazně zlepšen přestup tepla z absorbéru do teplonosné látky a tím zvýšena účinnost kolektoru.


Obr.: Reflex RSK

Původní hydraulické zapojení ve tvaru U bylo z důvodu zmenšení tlakové ztráty nahrazeno zapojením ve tvaru 2H doplněním sběrače a rozdělovače ve spodní části kolektoru. Plocha kolektoru se mírně zvětšila na 2,5 m2. Pro menší aplikace a pro využití i omezených míst na střeše byl doplněn do nabídky kolektor RSK 21, který je až na plochu 2,1 m2 zcela totožný s větším typem RSK 25.

Další skupinu tvoří kolektory s vakuovými průtočnými trubicemi, mezi které patří nový typ Reflex RVT 32. Se svými 18 trubicemi a plochou 3,2 m2 patří mezi největší kolektory na trhu. Velká plocha kolektoru umožňuje zjednodušit a zlevnit návrh a montáž i větších kolektorových polí. Skleněné vakuové trubice výborně izolují teplo přijaté absorbérem uvnitř kolektoru, který tak může pracovat i při nízkých venkovních teplotách. Efektivitu kolektoru dále zvyšuje umístění trubic do ohnisek dvojitých parabolických zrcadel, které zachycují a koncentrují konstantní množství energie i při různém natočení kolektorů.

Pro návrhy solárních systémů je na internetových stránkách www.reflexcz.cz ke stažení návrhový simulační program Reflex Solar 1.11. Program je se svým jednoduchým ovládáním určen pro projektanty, montážní firmy i pro konečné uživatele, ovšem přesností a detailností výpočtů se plně vyrovná placeným simulačním softwarům.


Obr.: Program Reflex Solar

Výstupem z programu je nejen potřebný počet kolektorů pro dané místo a orientaci střechy, ale i podrobná energetická bilance solárního systému pro jednotlivé spotřebiče. Ta vychází z dlouhodobých meteorologických dat pro daná místa v České republice. Množství získané energie se samozřejmě může z roku na rok měnit, ovšem několikaletý průměr odpovídá výstupům simulačního programu. Výstup z programu v textové a grafické podobě je možné uložit ve formátu .pdf a dále použít pro investora, nebo jako přílohu k technické zprávě.

Pro bližší informace, konzultace a návrhy solárních systémů kontaktujte firmu Reflex CZ na telefonním čísle 800 733 539 (800 REFLEX), nebo e-mailem reflex@reflexcz.cz.

Více informací na www.reflexcz.cz.


REFLEX CZ, s. r. o.
logo REFLEX CZ, s. r. o.

Značka Reflex je v mnoha zemích světa známá svými zařízeními na udržování tlaku v topných soustavách a systémech pitné a užitkové vody. Expanzní nádoby a systémy - vše od malých soustav v rodinných domcích až po velké soustavy zásobování teplem. Doplňovací ...