Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Do českého domova české termohlavice

Firma POLO začala svoji působnost na českém trhu v roce 1997 jako dodavatel elektroinstalačního materiálu POLO, který byl vyráběný v našem mateřském závodě v Německu a dovážený do ČR z nové distribuční centrály pro východní Evropu z města Tychy. Po několikaletém úspěšném prodeji a budování firmy jsme v roce 2003 rozšířili sortiment o nabídku kompletního sortimentu termostatických hlavic, ventilů a šroubení pro topení.

V květnu roku 2008 se začala nová kapitola v historii firmy POLO – výroba termostatických hlavic byla přenesena z Německa do České republiky. Díky tomu máte nyní možnost vybrat si mezi množstvím zahraničních výrobků také kvalitní domácí produkt – českou termostatickou hlavici POLO.

Naše hlavice je možné montovat na většinu typů běžně prodávaných ventilů a radiátorů. Standardně jsou naše hlavice vybaveny zabezpečením proti odcizení a pojistkou proti nežádoucí manipulaci.Hlavice POLO typ H

Hlavice POLO typ D

Hlavice POLO typ V

Hlavice POLO typ HR

Termostaty polo umožňují úsporu tepelné energie až o 20%, přičemž zajišťují uživatelům plný komfort. Nastavením vyšší teploty na hlavici o 1 stupeň víc, než je potřebné, se zvyšuje spotřeba tepelné energie až o 6%. Díky termostatům polo můžeme dosáhnout v každé místnosti požadované teploty dle vlastní potřeby.

Způsob fungování termostatických hlavic je velmi jednoduchý. V každé hlavici polo je velmi citlivé kapalinové čidlo reagující i na ty nejmenší změny teploty. Po otočení hlavice (nastavení jiné požadované teploty) se změní objem kapaliny v srdci hlavice. Změna objemu kapaliny má za následek pohyb válečku, který ovládá pohyb jehly ventilu. To způsobuje, že množství kapaliny vtékající do tělesa radiátoru se zvětšuje nebo zmenšuje a tím se udržuje teplota v místnosti na požadované úrovni.

Jestliže se teplota v místnosti zvýší díky jiným zdrojům tepla jako např. slunce, elektrické zařízení nebo větším počtem osob zdržujících se v místnosti, termostatický ventil včas uzavře přívod tepla. Naopak v případě, že teplota v místnosti klesne po požadovanou hodnotu, např. otevřením okna nebo dveří, ventil se samočinně otevře.

Termostaty není vhodné zastavět nábytkem, záclonami ani jinými předměty, neboť vzduch okolo termostatů musí mít možnost volně proudit.

  • Hlavice POLO typ "H" a "HR" je vybavena (osazena) maticí se závitem M 30 x 1,5 a tudíž může být instalována na radiátory s integrovaným ventilem s odpovídajícím závitem, jako je např. Heimeier. Tyto hlavice polo jsou využitelné mimo jiné pro následující typy radiátorů: Korado, Korad, Kermi, Ferroli, Purmo, Radson a jiné.

  • Hlavice POLO typ "D" je osazena závitem RA-N a tudíž může být instalována na radiátory s integrovaným ventilem s odpovídajícím závitem, jako je např. Danfoss. Tyto hlavice polo jsou využitelné mj. pro následující typy radiátorů: Vogel&Noot, Brugman, Buderus, De`Longhi, VNH aj.

  • Hlavice POLO typ "V" je vhodná pro instalaci na ventily Vaillant.

V případě radiátorů s bočním přívodem nebo radiátorů koupelnových (tzv. žebříků), může být hlavice polo instalována s termostatickými ventily.


Jak funguje náš termostat?

Termostat se skládá z ventilu a termostatické hlavice. Teplotu v místnosti nastavíme otočením hlavice do požadované polohy. Čidlo nacházející se uvnitř termostatu reaguje na změny teploty tím, že pouští do radiátoru větší nebo menší množství topného média. Případným nastavením hlavice odpovídají následující rozsahy teplot:


poznámka: symbol ~ označuje přibližnou hodnotu

Doporučené teploty v místnostech

Termostat umožňuje plynulé nastavení teplot v rozsahu od 6 °C (poloha*) do 26 °C (poloha 7).

Doporučujeme následující nastavení:

  • ochrana před zamrznutím: poloha * (okolo 6 °C, místnost bude chladná, přesto bude mírně zahřívána, aby nedošlo k zamrznutí topného systému)
  • chodby, schodiště: poloha 3 (okolo 14 °C)
  • ložnice, kuchyň: poloha 4 (okolo 17 °C)
  • obývací pokoj: poloha 5 (okolo 20 °C)
  • koupelna: poloha 6 (okolo 23 °C)

Při změně nastavení na hlavici od jedné číslice ke druhé se změní teplota o 3 °C, jeden dílek na stupnici mezi číslicemi odpovídá 1 °C.

Konečné nastavení teplot samozřejmě záleží na Vaší volbě, aby nejlépe odpovídalo Vašim potřebám.

Termostat - Váš nový přítel

Udržení stálé teploty v místnosti podstatně snižuje náklady na vytápění. Díky termostatické hlavici POLO spočívá funkce radiátoru pouze v udržování zvolené teploty.

Výhodou termostatu je možnost zvolit si v každé místnosti takovou teplotu, která nám nejvíce vyhovuje. Zvýšení teploty o pouhý 1 stupeň znamená větší odběr energie přibližně o 6 %, tzn. zvýšení nákladů na vytápění. Navíc nemusíte používat větrání okny jako regulaci teploty.

On myslí?! Je to tak...

Jestliže se v místnosti teplota náhle zvýší, například díky slunečnímu záření, termostat uzavře přívod tepelné energie. A naopak v případě, že se teplota v místnosti náhle sníží, například otevřením okna, termostat ventil otevře a vpustí tepelnou energii. Předpokladem správného fungování zařízení je volný přístup vzduchu k termostatu. Je nevhodné ho zakrývat nábytkem, záclonami nebo jinými předměty. Dále je potřeba zajistit pohodlný přístup k úchytu hlavice.

Klidné spaní

V případě, že neexistuje centrální regulace teploty a chceme-li ušetřit tepelnou energii během noci nebo během naší delší nepřítomnosti, můžeme teplotu snížit nastavením nižší hodnoty na hlavici. V tu chvíli teplota rapidně neklesne, ale bude klesat pozvolna.

Neobývané místnosti, jako např. garáž, není třeba vytápět, což lze zajistit nastavením polohy * na úchytu hlavice. Tímto nastavením můžeme též chránit místnosti před mrazem. Ventil termostatu se samočinně otevře ve chvíli, kdy teplota klesne pod 6 °C. Takto zanechané místnosti budou chráněny před škodami vyplývajícími z nízké teploty, ale pouze tehdy, je-li systém vytápění zapnutý.

Ventily

Optimální regulaci teplot v místnostech zajišťuje nejlépe komplet - termostatická hlavice současně s ventilem.

Námi nabízené ventily z chromované mosazi jsou k dostání ve všech rozměrech a provedeních.

Max. teplota vody = 120 °C, max. tlak = 10 bar.