Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Flexibilní osvětlení budoucnosti

Datum: 7.3.2008  |  Autor: Ing. Ellen Benešová - marketing OSRAM  |  Organizace: OSRAM spol. s r. o.  |  Firemní článek

Ať už chcete osvítit vestibul, konferenční místnost nebo chodbu v hotelu, s ovládáním EASY Color Control zvládne osvětlení typu RGB (red green blue) každý. S dynamickým řídicím systémem osvětlení typu RGB je možné bez problémů rychle a pohodlně zavádět flexibilní osvětlení. Osvětlení lze navíc jednoduše přizpůsobovat individuálním požadavkům, takže se nový ovládací systém společnosti OSRAM hodí jak pro dynamické, tak i pro statické osvětlení.


Osvětlovací designér Walter Holper

Řídicí systém EASY Color Control se může pochlubit špičkovou technologií a zároveň i jednoduchou instalací, snadným zacházením a názorným konfiguračním programovým vybavením. Světelné zdroje tvoří s ovládacím systémem dokonalý celek. Výsledkem je vysoce funkční a dynamické řešení vhodné pro RGB diodové systémy nebo barevné fluorescenční zářivky a nízkonapěťové halogenové žárovky. Až 64 kanálů s individuální adresou umožňuje vytvořit osvětlení typu RGB doslova pro každou příležitost. Díky tomuto ovládacímu systému je nyní kupříkladu možné zajistit simulaci denního světla v místnostech bez oken, a to s pomocí zářivek s různými odstíny bílé barvy světla. Kromě ovládání osvětlení u místností určených pro konference nebo školení se nabízí také celá řada dalších možností. V kombinaci se senzory pohybu se ovládání EASY Color Control dá použít i u pohybem řízeného ovládání v hotelových chodbách.

Názorné konfigurační programové vybavení

Osvětlení využívající ovládání EASY Color Control jsou ekonomicky výhodná a nabízí se jako zajímavá alternativa ke standardním systémům DMX512 spojených se složitou instalací a ovládáním. Hlavní předností systému EASY Color Control je názorný konfigurační software, se kterým se barevné kombinace a RGB přechody dají snadno a rychle nastavit. Součástí systému jsou i ovládací prvky diod LED a zářivek nebo nízkonapěťových halogenových žárovek. Jednotlivé komponenty tohoto modulárního systému se dají navzájem propojit standardními konektorovými systémy.

Dynamické osvětlení vytváří na chodbách nevšední atmosféru. S pomocí ovládacího systému EASY Color Control System můžete vytvořit přesně takové osvětlení, jaké budete chtít.

Systém je již k dispozici a veřejnost se s ním bude moci seznámit na veletrhu Light + Building ve Frankfurtu nad Mohanem ve dnech od 6. do 11. dubna 2008.

 

Datum: 7.3.2008
Autor: Ing. Ellen Benešová - marketing OSRAM
Organizace: OSRAM spol. s r. o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

technická podpora výrobců