Důležité sdělení vystavovatelům na veletrzích Aqua-therm Praha, Aqua-therm Nitra a Sběratel o klamavé službě rakouské firmy Construct Data Verlag AG

Datum: 19.2.2007  |  Organizace: Progres Partners Advertising, spol. s r.o.

Opět musíme varovat před nekalou a nebezpečnou činností rakouské firmy Construct Data Verlag AG. Díky vlastním zjištěním i na základě upozornění našich vystavovatelů registrujeme množící se případy nabídek na zveřejnění firemních údajů v katalogu FAIR Guide.

Firma Construct Data Verlag AG jej představuje jako "největší internetový seznam veletrhů a vystavovatelů", jako "mocné médium pro získání nových zákazníků, nalezení obchodních partnerů nebo průzkum veletrhů".
Upozorňujeme vystavovatele na nebezpečí újmy, která je s podobnou nabídkou spojena. Recept Construct Data Verlag AG je jednoduchý. Je pravděpodobné, že kontakty firma získává z katalogů vydávaných k veletrhům, které jsou v elektronické podobě volně přístupné i na webových stránkách.
Další postup firmy je přesně v duchu přísloví "když ptáčka lapají...". Obvykle teprve po obdržení faktury na bezmála 1000 EUR za první rok služby si objednatel uvědomí, že vyplněný formulář je smlouvou, navíc nevypověditelnou a uzavřenou na dobu tří let.

Upozorňujeme vystavovatele, že činnost firmy Construct Data Verlag AG nemá s naší podnikatelskou činností nic společného, ač by tomu klamavé vyvedení objednávkového formuláře mohlo napovídat.

Proti nekalým praktikám jsme u firmy již v listopadu 2005 písemně protestovali (viz PDF příloha) - samozřejmě bezvýsledně.
Věnujte tedy dostatečnou pozornost obsahu formuláře a zejména pak smluvním podmínkám, které jsou záměrně vyvedeny tak, aby byly při běžném čtení přehlédnuty, a náležitě zvážili, zda si poskytnutí uvedené služby opravdu přejete.
O nekalých praktikách této rakouské firmy a jak se jim bránit si přečtěte více na:

http://www.infolink.cz/constructdata/sos.htm
http://www.ufi.org/pages/thetradefairsector/fairguide.asp
http://www.stopecg.org/construct_data_fairguide.htm

Jak už v roce 2004 informoval Výbor výstav a veletrhů německého hospodářství (AUMA), nemá firma Construct Data na základě vydaného soudního rozsudku vůči zákazníkovi žádný právní nárok, a to i v případě, že nabídkový formulář podepsal. Bližší informace k rozsudku obdržíte na http://www.auma.de/content/meldung29_d.htm

Progres Partners Advertising, spol. s r.o.
pořadatel veletrhů Aqua-therm Praha, Aqua-therm Nitra a Sběratel
V Praze dne 19.2.2007

 

Hodnotit:  

Datum: 19.2.2007
Organizace: Progres Partners Advertising, spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco