Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Důležité sdělení vystavovatelům na veletrzích Aqua-therm Praha, Aqua-therm Nitra a Sběratel o klamavé službě rakouské firmy Construct Data Verlag AG

Opět musíme varovat před nekalou a nebezpečnou činností rakouské firmy Construct Data Verlag AG. Díky vlastním zjištěním i na základě upozornění našich vystavovatelů registrujeme množící se případy nabídek na zveřejnění firemních údajů v katalogu FAIR Guide.

Firma Construct Data Verlag AG jej představuje jako "největší internetový seznam veletrhů a vystavovatelů", jako "mocné médium pro získání nových zákazníků, nalezení obchodních partnerů nebo průzkum veletrhů".
Upozorňujeme vystavovatele na nebezpečí újmy, která je s podobnou nabídkou spojena. Recept Construct Data Verlag AG je jednoduchý. Je pravděpodobné, že kontakty firma získává z katalogů vydávaných k veletrhům, které jsou v elektronické podobě volně přístupné i na webových stránkách.
Další postup firmy je přesně v duchu přísloví "když ptáčka lapají...". Obvykle teprve po obdržení faktury na bezmála 1000 EUR za první rok služby si objednatel uvědomí, že vyplněný formulář je smlouvou, navíc nevypověditelnou a uzavřenou na dobu tří let.

Upozorňujeme vystavovatele, že činnost firmy Construct Data Verlag AG nemá s naší podnikatelskou činností nic společného, ač by tomu klamavé vyvedení objednávkového formuláře mohlo napovídat.

Proti nekalým praktikám jsme u firmy již v listopadu 2005 písemně protestovali (viz PDF příloha) - samozřejmě bezvýsledně.
Věnujte tedy dostatečnou pozornost obsahu formuláře a zejména pak smluvním podmínkám, které jsou záměrně vyvedeny tak, aby byly při běžném čtení přehlédnuty, a náležitě zvážili, zda si poskytnutí uvedené služby opravdu přejete.
O nekalých praktikách této rakouské firmy a jak se jim bránit si přečtěte více na:

http://www.infolink.cz/constructdata/sos.htm
http://www.ufi.org/pages/thetradefairsector/fairguide.asp
http://www.stopecg.org/construct_data_fairguide.htm

Jak už v roce 2004 informoval Výbor výstav a veletrhů německého hospodářství (AUMA), nemá firma Construct Data na základě vydaného soudního rozsudku vůči zákazníkovi žádný právní nárok, a to i v případě, že nabídkový formulář podepsal. Bližší informace k rozsudku obdržíte na http://www.auma.de/content/meldung29_d.htm

Progres Partners Advertising, spol. s r.o.
pořadatel veletrhů Aqua-therm Praha, Aqua-therm Nitra a Sběratel
V Praze dne 19.2.2007

 
 
Reklama