Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Univerzální systém pro rozvody topení a pitné vody - RAUMULTI press

Od dubna 2007 zavádí firma REHAU na trh nový systém RAUMULTI press. Jedná se o univerzální vícevrstvé potrubí s kompletní nabídkou fitinků, které se spojují pomocí tzv. radiálního lisování.

Od dubna 2007 zavádí firma REHAU na trh nový systém RAUMULTI press. Tento systém je určený pro rozvody topení a pitné vody uvnitř budov. Jedná se o univerzální vícevrstvé potrubí s kompletní nabídkou fitinků, které se spojují pomocí tzv. radiálního lisování. RAUMULTI press má odpovídající certifikáty pro Českou republiku včetně výluhového atestu.

Trubky

Univerzální vícevrstvá trubka RAUMULTI z PE-RT/AL/PE-RT je ideální, jak pro horizontální rozvody a stoupací potrubí, stejně tak i pro napojení otopných těles. Trubka RAUMULTI se vyznačuje následujícími přednostmi:

  • malá délková roztažnost
  • úspora fitinků díky tvarové stálosti trubky
  • nízké tlakové ztráty díky hladkému povrchu trubek
  • nevytváří se usazeniny
  • neprodyšné pro kyslík
  • umožňuje napojení otopného tělesa přímo trubkou (není nutné použít připojovací garnituru)

Trubku dodáváme v klubech nebo tyčích v rozměrech 16x2,0 mm, 20x2,0 mm, 25x2,5 mm a 32x3,0 mm.Fitinky

Fitinky RAUMULTI press jsou vyrobeny z vysoce jakostní mosazi. Lze je použít jak pro univerzální trubky RAUMULTI press, tak i pro trubky RAUBASIC. Fitinky splňují veškeré normy pro rozvody topení a pitné vody. Jsou dodávány bez povrchového poniklování, nemůže tedy docházet k uvolňování niklu do pitné vody.Nářadí

K systému RAUMULTI press dodáváme originální lisovací nářadí s akumulátorovým pohonem. Sada nářadí obsahuje také lisovací čelisti 16 - 32, nůžky na trubky, řezák trubek a kalibrátor.

Toto nářadí slouží pro lisování fitinek RAUMULTI s trubkami RAUMULTI press nebo RAUBASIC.


Zhotovení spoje


1. Zkrácení trubky
 
2. Kalibrace a sražení hran trubky
 
3. Zasunutí fitinku


4. Lisování spoje
 
5. kontrola zalisovaného spoje (kontrolní otvory musí být zcela zakryté)

Bližší informace nejen k tomuto systému získáte na níže uvedených adresách nebo na našich internetových stránkách.

REHAU, s.r.o.
logo REHAU, s.r.o.

Firma REHAU nabízí prémiová řešení na bázi polymerů. Pro oblast TZB dodáváme podlahové a stěnové vytápění/chlazení – trubky a technika spojování, systémové desky, regulace, rozdělovače; rozvody studené a teplé vody - instalace pitné vody, odhlučněná ...