Nové kondenzační kotle Vaillant ecoTEC plus

Datum: 25.4.2006  |  Autor: Ing. Libor Hrabačka  |  Organizace: Vaillant Group Czech s.r.o. (zn. VAILLANT)  |  Firemní článek

Řada zákazníků firmy Vaillant, ať už projektanti, či montážní firmy se setkala při své činnosti se závěsnými kotli ecoTEC. Jak již z názvu tohoto článku vyplývá, společnost Vaillant neustále zdokonaluje kondenzační techniku a do jejího vývoje investuje nemalé prostředky.

Vaillant Group Czech s.r.o. (zn. VAILLANT)
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

tel.:281 028 011
e-mail:
web:www.vaillant.cz

Obr. 1 Závěsný kondenzační kotel
Vaillant ecoTEC plus VCW 236/3-5
(kombinované provedení)

V dubnu letošního roku bude na náš trh České republiky zavedena nová řada závěsných kondenzačních kotlů ecoTEC plus (obr. 1). Tato řada je navíc rozšířena o kombinovaný kondenzační kotel ecoTEC plus VCW 236/3-5. Vyznačuje se průtokovou přípravou TUV se zvýšeným výkonem právě pro ohřev užitkové vody (topení - jmenovitý výkon = 20 kW, ohřev užitkové vody = 23 kW). Všechny typy se jmenovitým výkonem a určením jsou přehledně zobrazeny v tab. I.

Všechny uvedené typy se vyznačují několika přednostmi:

 • Jedná se o velmi kompaktní provedení - základní rozměry byly sníženy na minimum. To usnadňuje zejména montáž díky nízké hmotnosti a instalaci i v menších bytech - předsíních, různých výklencích, koupelnách apod.

  Rozměry:
  výška = 720 mm
  šířka = 440 mm
  hloubka = 300 mm

 • Hydraulické připojení topného systému a TUV (u kombinovaného provedení) bylo kompletně přepracováno a sjednoceno s ostatními stávajícími kotli. Veškeré přípoje, popř. uzavírací ventily jsou skryty ve vnitřní spodní části kotle. Toto řešení opět umožňuje instalaci v koupelnách, kuchyních, protože kotel se vyznačuje vynikajícím designem.

 • Kotle v provedení pouze pro vytápění jsou z výroby vybaveny přepínacím ventilem pro připojení nepřímotopného zásobníku včetně regulace teploty TUV v zásobníku (obr. 3)Tab. 1 Přehled typů a regulacíObr. 3 Pohled na ovládací panel kotle
  Pohled na ovládací panel kotle:
a) Nastavení teploty topné a užitkové vody
b) Displej
c) Automatická diagnostická jednotka
d) Ekvitermní regulátor (není součástí kotle)
e) Manometr

Základní konstrukční charakteristiky kondenzačních kotlů ecoTEC plus:
 • integrální kondenzační výměník vyrobený z nerezové oceli (obr.2)

 • Thermo-compact modul vybavený nerezovým hořákem a ventilátorem s plynule regulovatelnými otáčkami

 • Automatický diagnostický systém s displejem zobrazujícím provozní stavy kotle

 • tlakový senzor kontrolující kontinuálně tlak vody v topném systému

 • plynule nastavitelný přepouštěcí ventil - lze nastavit zbytkovou dopravní výšku oběhového čerpadla v rozsahu 17 až 35 kPa (obr. 4)

 • Odkouření bylo změněno na systém Ø 60/100 mm. Tím také dochází rovněž ke zlevnění tohoto příslušenství a ke snížení počátečních investičních nákladů. V případě požadavku větších délek odkouření, je možné použít systém Ø 80/125 mm s příslušným adaptérem.

 • elektrické propojení kotle a nových regulačních přístrojů je zajištěno pomocí nového komunikačního rozhraní eBUS. Jedná se o dvoudrátové propojení, které se vyznačuje rychlým přenosem dat, zvýšenou odolností vůči elektromagnetickému rušení a není nutné dodržet polaritu (+ a -) obou vodičů. To rovněž usnadňuje elektroinstalaci kotle včetně regulačních jednotek. Na podzim tohoto roku bude k dispozici připojovací modul, který umožní napojit tyto kotle na nadřazené regulační systémy inteligentních budov.


Obr. 2 Nerezový kondenzační výměník

Obr. 4 Graf zbytkové dopravní výšky čerpadla

Všechny tyto přednosti potvrzují vývoj kondenzační techniky u firmy Vaillant. Je samozřejmé, že tyto nové typy si budou nacházet stále důležitější pozici na trhu topenářské techniky.

 

Datum: 25.4.2006
Autor: Ing. Libor Hrabačka
Organizace: Vaillant Group Czech s.r.o. (zn. VAILLANT)Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 

Kam dál


Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSilniční mosty ze dřeva? Proč ne!Stát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiér