Rekonstrukce panelových domů (III)

Financování rekonstrukcí
Datum: 5.12.2005  |  Autor: Ing. Roman Šubrt

Financování rozsáhlých rekonstrukcí je náročné – cena kompletní rekonstrukce dosahuje několika desítek až stovek tisíc na jeden byt. Tak velkou sumou peněz ve fondu oprav ale disponuje jen málokteré družstvo či společenství vlastníků. Proto se financování obvykle řeší pomocí úvěrů u bank, stavebním spořením či jinou formou půjček.

Stát opravy panelových domů podporuje tzv. programem PANEL prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky (www.cmzrb.cz). Pro žádost o státní dotaci musí být splněny jisté podmínky, neboť účelem podpory je komplexní rekonstrukce panelového domu. Tyto podmínky je nutné doložit prostřednictvím informačních středisek. Informačním střediskem s nejrozsáhlejším počtem kanceláří je asi ČKAIT (Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě) (www.ckait.cz). Zde lze zjistit jaké doklady je nutné předložit pro získání státní dotace. Jde především o projekt a stavební povolení, který musí být proveden v souladu s Energetickým auditem. Dále musí být předloženy příslušné revize elektroinstalace, zařízení a všech částí domu, které se rekonstrukce nebude týkat.

 

Hodnotit:  

Datum: 5.12.2005
Autor: Ing. Roman Šubrt   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 

Mohlo by vás také zajímat

Kam dál


Témata 2018

CAD a BIM knihovny
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSeestadt: Nová vídeňská čtvrť budoucnostiKupní síla se vyčerpává, v některých krajích už dochází ke stagnaci cen nemovitostíCeny energií stoupají. Jak si zajistit levnější elektřinu a plyn?Kdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?