Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Armatury pro zelené rotory větrných turbín

Membránové ventily řady SISTO-20 jsou zvláště vhodné pro elektrolyzér, který je v současné době ve výstavbě a který pracuje na principu protonové výměnné membrány (PEM)

Membránové ventily řady SISTO-20 jsou zvláště vhodné pro elektrolyzér, foto KSB
Membránové ventily řady SISTO-20 jsou zvláště vhodné pro elektrolyzér, foto KSB

Společnost, která je součástí skupiny KSB, dodala pneumaticky poháněné membránové ventily SISTO-20 a zpětné klapky SISTO-RSK.

Membránové ventily řady SISTO-20 jsou zvláště vhodné pro elektrolyzér, který je v současné době ve výstavbě a který pracuje na principu protonové výměnné membrány (PEM), protože s čerpaným médiem přichází do styku pouze vnitřek skříně a komorová koncová membrána. Díky zadnímu podepření membrány dosahuje řada dlouhé životnosti. Zpětné klapky SISTO, které se zde používají v Deionate, jsou zevnitř zcela pogumované a umožňují velmi kompaktní konstrukci systému díky malým uklidňovacím vzdálenostem pouze jednoho jmenovitého průměru. Ventily a zpětné klapky se osvědčily v mnoha elektrolýzních závodech po celém světě.

V rámci společného projektu společností Evonik a Siemens Energy s názvem H2annibal je v plánu vyrábět zelený vodík v pilotní elektrárně o výkonu 8 MW v Herne. To bude sloužit jako výchozí materiál pro isoforon diamin, důležitou surovinu pro lopatky rotorů větrných turbín. Nahradí šedý vodík z fosilních zdrojů. Očekává se, že po uvedení do provozu bude závod produkovat až 12 000 tun CO2 ročně.

 
 
Reklama