Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Plynové filtry pro zajištění ochrany odběrných plynových zařízení a vyšší bezpečnosti

Plynové filtry z nabídky společnosti IVAR CS se dostávají do popředí zájmu mnoha realizačních firem, ale i projekčních společností a provozovatelů kotelen v důsledku problémů způsobených dodávkami plynu jiného složení.

V uplynulých měsících zaznamenali výrobci plynových kotlů výskyt znečištění plynovodů, konkrétně pak plynovodů realizovaných z měděného potrubí. Následně bylo prokázáno, že plynovodní přípojky jsou čisté a problém se týká pouze měděných částí plynovodů, kdy dochází k ucpávání trysek hořáků (plynových armatur) jemnými černými šupinkami (práškem). Plynové filtry byly do nedávné doby velmi často opomíjeny s vědomím, že plyn je čisté médium, které není zapotřebí filtrovat. To však již dnes neplatí a instalaci plynových filtrů, jejichž funkcí je zabraňovat průchodu prachu nebo různých znečišťujících částic unášených plynem, vnímáme jako samozřejmost. Filtrací plynného média jsou chráněny další, a ne zrovna levné prvky systému, jako jsou plynové armatury, hořáky plynových kotlů, regulátory nebo bezpečnostní uzavírací prvky.

Společnost IVAR CS je dodavatel dvou základních typů plynových filtrů, a to závitových v dimenzích od 1/2″ do 2″ typového označení IVAR.FM a přírubových, dodávaných v dimenzích od DN 32 do DN 100 pod typovým označením IVAR.FMP. Oba typy plynových filtrů disponují velkou filtrační plochou filtrační vložky vyrobené ze syntetického omyvatelného materiálu s volitelnou porozitou 10, 20 a 50 µm.
Filtrační část je pak plně vyjímatelná pro kompletní kontrolu a čištění. Konstrukce plynových filtrů umožňuje v případě potřeby zaměnit filtrační vložku o porozitě nižší za filtrační vložku o porozitě vyšší a naopak. Těsnost horního krytu garantují speciální těsnicí O-kroužky odolné proti působení plynů I., II. a III. třídy (suché plyny).

Více informací


IVAR CS spol. s r.o.
logo IVAR CS spol. s r.o.

Společnost IVAR CS spol. s r.o. působí, jako reprezentant obchodně technického zastoupení řady evropských firem působících v oboru TZB dle kategorizace použití. IVARTRIO - rozvody podlahového vytápění, rozvody k otopným tělesům včetně jejich připojení, ...

 
 
Reklama