Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

innogy předala 800 notebooků znevýhodněným dětem

innogy a Nadace naše dítě pomohly dětem v distanční výuce.20 dětských domovů a desítky pěstounských rodin mají nové počítačové vybavení.Notebooky jsou vybaveny nejnovějšími operačními systémy.

Společnost innogy v uplynulých třech měsících předala stovky notebooků dětským domovům, pěstounským rodinám a rodinám v azylových domech. Technika nově pomáhá s distanční výukou dětem, které neměly žádné počítačové vybavení nebo se potýkaly se zastaralou technikou. Ve spolupráci s partnerskou Nadací Naše dítě firma vybavila organizace a rodiny napříč Českou republikou. Notebooky tak dorazily například do domovů v Ostravě, Kroměříži, Valašském Meziříčí, Mariánských lázních, Chebu, Horním Slavkově, Vysoké Peci, Aši, Frýdlantu, Tisé, Radkově, Příbrami, Unhošti nebo třeba v Dolních Počernicích.

„Vyřazenou techniku jsme předávali i v minulosti, nikdy ale v takovém rozsahu a v takovém období, kdy vzdálená komunikace je doslova nutností. Celý proces obměny naší počítačové techniky jsme urychlili, abychom pomohli v okamžiku, kdy to dává smysl,“  řekl CEO skupiny innogy Tomáš Varcop. „Jsme velmi aktivní ve finanční podpoře potřebných skupin, obzvláště teď, v epidemiologicky složité situaci. V tomto případě jsme ale rychle našli další možnost, jak využít naše zdroje a připravili jsme předání techniky v hodnotě více než 3,5 miliónu korun,“  dodal Tomáš Varcop.

Notebooky, které innogy předala, jsou vybaveny nejnovějším operačním systémem, důkladně prověřeny a připraveny k okamžitému použití. Odborníci z innogy navíc ve volném čase pomáhali některým příjemcům i se spuštěním, instalací dalšího potřebného software a řešili i další technickou pomoc.

„Potřeba výpočetní techniky je v současné době opravdu velmi akutní. Rodiny i domovy se potýkají nejen s nedostatkem prostředků na pořízení potřebného vybavení, ale často také s jeho nedostatkem na trhu,“  řekla výkonná ředitelka Nadace Naše dítě, PhDr. Iva Kozáková a dodala: „Nabídka našeho dlouhodobého partnera innogy přišla v nejvhodnějším možném okamžiku. Jsme zahlceni požadavky na pomoc s vybavením ze strany dětských domovů a pěstounských rodin. Tisíce dětí, včetně těch znevýhodněných, jsou odkázány na vzdálenou výuku a bez potřebného vybavení jejich vzdělávání velmi trpí.

 
 
Reklama