Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Inspirace pro sestavy okrasných stěn

Správně zvolená a osázená okrasná stěna může zcela proměnit tvář jinak fádního kusu zahrady. Vyberte si tu pravou z nabídky LiaStone. Nahlédněte do katalogu svahových tvárnic.

Správně zvolená a osázená okrasná stěna může zcela proměnit tvář jinak fádního kusu zahrady nebo parku. Inspirujte se v on-line katalogu LiaStone

Pro výstavbu okrasných stěn a zdí všeho druhu se s oblibou používají svahové tvárnice („svahovky“) z lehkého keramického betonu. Tento přírodní materiál i díky provedení v zemitých barvách do zahrad skvěle zapadá. V porovnání s běžným betonem mají svahovky z lehkého betonu mnohem nižší hmotnost a při stavbě se s nimi lépe manipuluje, což oceníte především při stavbě svépomocí.

Tyto speciální tvarovky jsou k dostání v různých provedeních umožňujících stavbu jednoduchých i členitých sestav s vegetačními výklenky pro pěstování vhodných druhů rostlin i bez nich. Fantazii se meze nekladou. Čím pevnější vazba, tím lepší statické vlastnosti. Díky šikovným prostupům je lze také zpevnit pomocí železobetonových výztuh.

V on-line katalogu okrasných stěn na www.liastone.cz najdete kromě inspirativní fotogalerie také u každé z nabízených svahovek i několik variant pro skladbu různých druhů stěn a zídek. V nabídce určitě nepřehlédněte multifunkční tvarovku Playstone, z níž kromě okrasných stěn hravě vytvoříte i další zahradní stavby.

Pokud si vyberete a objednáte on-line, získáte navíc 10 % slevu na celý sortiment LiaStone.

Další inspiraci najdete v tomto článku.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
logo LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

Klíčovým materiálem výroby je lehké keramické kamenivo Liapor. Nahrazujeme jím běžné kamenivo v celém našem sortimentu. Kamenivo Liapor vyrábíme výpalem a expandací třetihorních jílů v rotačních pecích. Vznikají tak keramické perly Liapor, u nás také známé ...

 
 
Reklama