Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

O tepelných čerpadlech HOTJET

Datum: 10.5.2019 1:42  |  Organizace: HOTJET CZ, s. r. o.  |  Firemní zpráva

TČ HOTJET prošla nezávislou a přísnou certifikací TUV SüdGroup a jsou v nich ty nejlepší součástky, např. kompresor Copeland Scroll, Danfoss, Siemens. Díky efektivitě výroby jsou naše ceny až překvapivě nízké.

HOTJET CZ, s. r. o.
Průmyslová 966
747 23 Bolatice

tel.:777 427 427
e-mail:
web:www.hotjet.eu

Mohu někde vidět, jak tepelné čerpadlo funguje?

Chcete získat bližší představu, jak tepelné čerpadlo funguje, a konzultovat své požadavky s odborníkem?
Po území celé ČR máme smluvní partnery a předváděcí místa, kde Vám po předchozí domluvě ochotně předvedou tepelné čerpadlo v akci a proberou s Vámi podrobnosti možného nákupu.

Ve srovnání s jinými výrobci mají tepelná čerpadla HOTJET překvapivě nízkou cenu. Proč?

Naše tepelná čerpadla nejsou levná, to ostatní jsou drazí :)))
Principy fungování tepelných čerpadel jsou u všech výrobců stejné. I montážní díly se mnohdy neliší. Např. se nás zákazníci obvykle ptají, zda používáme kompresor Copeland Scroll, který je tak nějak automaticky zárukou kvality. Naše továrna je v podstatě montážní závod, který skládá díly od firem jako je výrobce kompresoru Copeland, Alco…
Výroba našich tepelných čerpadel se dá přirovnat ke skládání automobilu – každý dodá něco a „výrobce” ho smontuje, ačkoliv v podstatě nic nevyrábí. Velké série finálních zařízení a specializovaní dodavatelé na počátku jsou zárukou vysoké kvality za nízkou cenu. Tepelná čerpadla HOTJET neobsahují díly navíc, které mnohdy platíte, aniž chcete – jako např. vestavěná akumulační nádrž či elektrokotel. Tyto už mnozí z Vás máte, a pokud ne, koupíte je levněji než v kompletu, a na míru svým potřebám.

Jaká je záruční doba tepelného čerpadla HOTJET?

Standardní záruka je 2 roky a lze ji prodloužit na 5 let.

Lze tepelné čerpadlo připojit na jakýkoliv topný systém?

Tepelná čerpadla dosahují max. teploty výstupní vody 55 až 65° C, proto mohou být připojena pouze na nízkoteplotní topné systémy. Obecně platí, že čím nižší teplota, tím lépe. Optimálním řešením je podlahové topení s teplotou topné vody kol 35° C, doporučují se i radiátory dimenzované na teplotní spád 55/45° C.

Dále je nutné, aby dimenze rozvodů potrubí umožňovala dostatečný průtok topné vody (bez značného zvýšení výkonu oběhového čerpadla). Objem vody v topném systému by měl odpovídat alespoň 15-ti násobku výkonu čerpadla. Takovéto požadavky splňují např. samotížné topné systémy pro kotle na tuhá paliva. Problémy mohou nastat u nových systémů pro kotle na kapalný plyn, jejichž rozvody jsou dimenzovány na minimální objem vody – v takovém případě je nutné zcela změnit rozvodný systém.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 

Mohlo by vás také zajímatTémata 2019

technická podpora výrobců