Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Můj studující syn chce na stáž do firmy. Pomůže mu to rozjet kariéru?

Při současném nedostatku pracovních sil a menších počtech absolventů lze prostřednictvím stáží a trainee programů získat vysněnou práci.

My získáváme zaměstnance také z řad studentů středních škol, se kterými spolupracujeme v rámci programu Montérský dorost.V něm získají mladí lidé tolik potřebnou praxi, seznámí se s předpisy a s příslušnou administrativou a mají možnost poznat firemní kulturu i potenciální kolegy. Ti s dobrými studijními výsledky navíc obdrží stipendium. Z programu později přechází většina účastníků do zaměstnaneckého poměru na technické pozice.

Mohu tlumočit například zkušenosti šestadvacetiletého Martina, který byl u nás na letní brigádě a psal diplomku. Líbilo se mu pojetí trainee programu, kdy člověk rok rotuje po různých pracovištích, takže jednak získá řadu cenných zkušeností a jednak pozná, jak firma funguje. To všechno mu pomáhalo v dalším rozvoji. Nejvíc na trainee programu oceňuje možnost vyzkoušet si práci v různých odděleních, protože tak člověk v praxi zjistí, co ho nejvíce baví a kde by se chtěl v budoucnu opravdu realizovat. Jeho kolečko po firmě se zastavilo na oddělení, které se zabývá rozvojem elektromobility a kde Martin před časem začal pracovat na plný úvazek.

Odpovídá: Martina Slavíková, mluvčí E.ON ČR

Martina Slavíková, mluvčí E.ON ČR
Martina Slavíková, mluvčí E.ON ČR
E.ON Česká republika, s.r.o.
logo E.ON Česká republika, s.r.o.

Skupina E.ON Czech = významný dodavatel elektřiny, zemního plynu a chytrých řešení v oblasti úspor energie (www.eon.cz) ecoFuture - specializovaný internetový portál, kde najdete informace na téma hospodárné využívání energie, úspory energie, alternativní ...

 
 
Reklama