Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Architektonický počin Feltrinelli Porta Volta je opláštěn více jak 10 000m2 skla

Originální návrh komplexu Feltrinelli Porta Volta v Miláně je zosobněním snah o obohacení měnícího se městského centra přímo v srdci Milána.

Feltrinelli Porta Volta - Milano
Feltrinelli Porta Volta - Milano

Projekt, z dílny studia Herzog & de Meuron architects, tvoří dvě spojené budovy, v nichž se nachází ústředí nadace Giangiacomo Feltrinelli a kanceláře firmy Microsoft Italia. Komplex je obklopen velkoryse pojatým městským parkem s cestami pro cyklisty i pěší návštěvníky.

Styl budovy o délce 188 metrů a výšce 32 metrů je reminiscencí na podélné lineární struktury, které můžeme nalézt u hospodářských budov lombardského venkova. AGC vyrobila pro tento nový architektonický počin 1224 oken a celkem dodala více než 10 000 metrů čtverečních skel. Ve vysoce kvalitní skleněné fasádě se odráží okolní milánská zástavba, čímž dochází k organickému propojení venkovního prostředí a vnitřku budovy. Pro tuto významnou budovu zvolila AGC řešení kombinující skla Stopray Vision-72T 10 mm a Stratophone G fasT 44.2, která splňují veškeré bezpečnostní, tepelně izolační i akustické požadavky.

Vezmeme-li v úvahu prostředí, v němž se komplex nachází (umístění, tvar a strukturu) představují výrobky AGC ideální řešení, jak z hlediska samotného architektonického návrhu, tak i pokud jde o tepelnou a zvukovou izolaci, protisluneční ochranu a bezpečnost.

AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
logo AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Firma je součástí nadnárodního koncernu AGC Group a je největším výrobcem plochého skla ve střední a východní Evropě. Vyrábí ploché sklo zejména pro stavebnictví (exteriérové zasklení a interierové dekorace), automobilový průmysl a další odvětví (doprava, ...

 
 
Reklama