Co je to Hygge?

Datum: 20.12.2017 4:54  |  Autor: Jan Davídek  |  Organizace: Biano s.r.o.  |  Firemní zpráva

Hygge je dánské slovo označující pocit okamžiku. Takového toho kouzelného a útulného okamžiku pohody. A nezáleží na tom, zda ho prožíváte sami nebo s přáteli, doma nebo venku. Hygge je to, co cítíte.

Biano s.r.o.
Mrštíkova 399/2a
46007 Liberec

e-mail:
web:www.biano.cz

Hygge není něco, co byste si mohli koupit do vašeho obývacího pokoje nebo ložnice. Hygge je životní styl. Značí se určitou pomalostí, schopností přijmout a užít si přítomný okamžik. Tento životní styl vznikl původně v Dánsku. Dánové se snažili přečkat chlad, temnotu a nudu. Při tolika chladných a tmavých dnech pak může mít rozsvícená svíčka, šálek teplého čaje nebo společná večeře s přáteli kouzelný efekt.

Tento styl je ve vytváření jednoduchých rituálů bez vetší námahy. Může to být právě šálek teplého čaje z vašeho oblíbeného porcelánového hrnku, zabalení se do deky a vychutnání si sklenky dobrého vína. Hygge zahrnuje dennodenní rituály, které se staly přirozenou a nenucenou součástí vašeho dne. Člověk by si při nich měl vychutnat kouzlo přítomného okamžiku. V bydlení se tento styl neznačí nakoupením velkého množství věcí, ale pouze těch, které vytvoří tu správnou atmosféru. Jsou jimi svíčky, teplé deky, textilie, jakákoliv světýlka či dekorace, které zútulní váš domov.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímatTémata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží